پیام شهردار آمل به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و قیام مردمی 15 خرداد

1399/03/13


سید حمید هاشمی در پیامی فرارسیدن سالگرد ارتحال جانسوز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین  15 خرداد را تسلیت گفت.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل متن کامل پیام هاشمی به شرح ذیل است؛

بسمه الله الرحمن الرحیم

بیش از سی سال از ارتحال حضرت آیت العظمی سید روح الله موسوی خمینی (ره) رهبر انقلاب و بنیانگذار کبیرجمهوری اسلامی ایران گذشته است اما همچنان نام او در تپش های قلب نظام مردم سالاری دینی طنین انداز است.

چهاردهم خردادماه، سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) به عنوان یک شخصیت برجسته و دوراندیش، از اهمیت فراوانی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و به عنوان روز اندوه وداع با مردی است که نهضتی بی‌نظیر را در عالم پایه افکند و در تاریخ جاودانه مانده است. چهره ای تاثیرگذار در قرن بیستم که امروز آرمان هایش به عنوان تاثیرگذارترین آرمان های قرن بیست و یکم در حال تثبیت است و همه آزادگان جهان را با توکل بر خدا و عطف به قیام حسینی در وحدت کلمه گرد هم می آورد.

امروز بعد از گذشت سی سال از ارتحال جانسوزامام و پیشوای مردم ایران اسلامی، خوشبختانه عنصر حیاتی انقلاب اسلامی که مقاومت و ایستادگی در مقابل ستمگران است خط مشی جوامعی شده است که هر گونه ضایع شدن حقوق ملت ها را در زیاده خواهی نظام استکباری بر نمی تابند.

قطع به یقین پیروی از این آرمان ها به رهبری امام خامنه ای گستره پیام انقلاب را در جهان روز به روز افزایش داده است و فرزندان روح الله با اعتقاد به شهادت طلبی مرز های وحدت اسلامی و انسانی را در نوردیدند و در همه ابعاد،اعتلای ایران اسلامی را به همراه داشته اند.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به همه مسلمانان، آزادگان جهان و ملت شریف ایران؛ بر روان پاک شهیدان راه آزادی، انقلاب و امام شهیدان بویژه شهدای پانزدهم خرداد 1342 که یادآور دلاوری ها و پایمردی آزاد مردانی است که با نثار جان خویش نقطه عطفی در مبارزات مردم ایران اسلامی علیه رژیم ستم شاهی به وجود آوردند، درود می فرستم. روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.

سید حمید هاشمی

شهردار آمل