نشست و هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل با مردم در مسجد شهدای 72 تن

1401/10/27

نشست و هم اندیشی اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار آمل و معاون عمرانی فرماندار در مسجد شهدای 72 تن واقع در بلوار امام رضا (ع)، رضوان 75 برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، احمد محمدی در این نشست با بیان اینکه همه ما باید خدمتگزار مردم باشیم اظهار داشت : زمانی که مسئولیت پذیرفتیم بالاترن شان ما باید خدمت گزاری به مردم باشد و در این راه به زمان و مکان و مسائل توجه نکنیم و هیچ منتی هم نداشته باشیم چرا که با توجه به آشنایی با شآشناییشرایط جامعه این مسئولیت را پذیرفتیم و باید پاسخگوی مردم باشیم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر حضور برخی از مدیران خدمات رسان در این نشست ها افزود : برخی از موضوعات خارج از حوزه مدیریت شهری است که تقاضا داریم هماهنگی های لازم با سایر ادارات توسط نماینده مجلس و فرماندار صورت گیرد .

وی تصریح کرد : مهمترین چالشی که در این منطقه وجود دارد بحث نهری است که از این منطقه عبور می کند و امور منابع آب و حوزه راهسازی و راهداری باید پای کار بیایند و ما هم قول می دهیم هر کمکی که در این حوزه حتی خارج از وظایف مدیریت شهری برای حل مشکل مردم کمک کنیم .

محمدی خاطرنشان کرد : ورودی هر شهر پیشانی، فرهنگ و آبروی آن شهر است، ورودی کهن شهر تاریخی آمل به عنوان اولین شهر اتصالی به پایتخت، زیبنده این شهر و استان مازندران نیست و به همین دلیل ساماندهی ورودی های اصلی شهر از سمت محمودآباد، نور، هراز، بابل و جاده قدیم بابل در دستور کار قرار دارد و مطمئنا در بودجه پیشنهادی ارسالی از سوی شهرداری برای این امر مهم اعتبار لحاظ خواهیم کرد .

وی با بیان اینکه برای رفع مشکلات باید مجموعه شهر ورود کنند پیشنهاد داد تا کمیته اجرایی متشکل از نمایندگان فرمانداری، شورا، شهرداری و محلات شکل بگیرد تا مسائل و مشکلات محلات از طریق این کمیته پیگیری شود .

علی داودی نیز در این نشست با بیان اینکه برای رفع مشکلات آبگرفتگی این منطقه شهرداری اقداماتی از قبیل لایروبی و دیوارکشی نهر را انجام داده است گفت : متاسفانه برخی از ساکنین این محله به حریم رودخانه تجاوز کردند و شهرداری هیچ لایحه و قانونی نمی تواند برای رفع این مشکل صادر کند و امور آب وظیفه ذاتی اش پیگیری این مسئله است و ما هم آماده هرگونه کمک و همکاری هستیم .

شهردار آمل افزود : ساماندهی مشاغل مبادی ورودی شهر از سمت جاده هراز و هزارسنگر در دستور کار قرار دارد و اعضای شورا هم پیگیر این موضوع بوده و اصرار به انجام این کار دارند .

وی تصریح کرد : طرح ساماندهی ورودی میدان هزار سنگر از سمت جاده بابل 400 متر داخل محدوده شهر و بقیه خارج از محدوده است که نیاز به صدور مجوزات لازم می باشد و تا زمانی که مشکل حقوقی و مجوزات رفع نگردد امکان اجرا وجود ندارد چرا که اگر برای کارگری حادثه ای رخ دهد هیچ کسی پاسخگو نخواهد بود و منتظر مجوز هستیم .