دیدار مردمی نماینده مجلس، فرماندار ویژه، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل در مسجد امام محمد باقر (ع)

1401/04/02

دیدار مردمی نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار ویژه، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل در راستای آشنایی بیشتر با مشکلات محلات و شنیدن معضلات شهری از زبان شهروندان در مسجد امام محمد باقر (ع) واقع در ایثار سوم برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، دکتر رضا حاجی پور در این نشست با بیان اینکه باید تمام قد در خدمت مردم باشیم و بر اساس منویات مقام معظم رهبری نباید سیاه نمایی داشته باشیم و برای رفع مشکلات مردم در بین مردم باشیم خاطرنشان کرد : امروز در یک فضای بد اقتصادی قرار گرفتیم که باید این مسیر را با همدلی طی کنیم و همواره در این مسیر گوش و زبانمان به مقام معظم رهبری باشد و امیدوارم آنچه که رضایت خداوند متعال است برای مردم این شهر اتفاق بیفتد .

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی افزود : دستگاه ها و ادارات باید درشان به روی مردم باز باشد و فضا را طوری نکنند که مردم رغبت نکنند به سمت مسئولین بیایند، باید حداقل امکاناتی که در اختیار داریم در اختیار مردم قرار گیرد تا بتوان گره ای از کارشان باز کرد .

سید عباس حسینی نیز در این نشست بیان داشت : الحق و الانصاف شورای شهر و شهرداری فعال هستند و در حد بضاعت خودشان تلاش کردند کارهایی را در سطح شهر آمل ساماندهی و پیگیری کنند و امیدوارم با پیگیری و ابتکار عملی که برای تامین منابع مالی انجام می دهند شاهد اتفاقات خوب در شهر آمل باشیم .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل افزود : انشاءا... با رویکردهای خوب موجود در سطح شهرستان، کمک تک تک عناصر موثر، امام جمعه، نماینده مجلس، سپاه، شورا، شهرداری، نیروی انتظامی و دیگر ادارات و نهادها شاهد اتفاقات ویژه ای باشیم .

وی اذعان داشت : مدلی را در سطح شهرستان آمل پیگیر هستیم و انتظار داریم دوستان به ما کمک کنند و آن هم پایه ریزی حکمرانی و مدیریت شهری با کمک خود مردم است .

وی با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند بیان کرد : هر جا که با حضور مردم همراه بوده و مردم پای کار آمدند یک رویکرد جدی و پیشرفت صورت گرفته است و  مقام معظم رهبری مد ظله العالی هم تاکید دارند از حضور مردم در جای جای اداره کشور باید استفاده شود و حدود 3 سال است که ایشان حکمرانی و استفاده از حلقه های میانی مردم را به کار بردند و یک رویکرد جدی را در حکمرانی به منصه ظهور رساندند و یکی از جاهایی که می تواند این حلقه میانی شکل بگیرد مساجد است ، مساجد فعالی که با کمک شما عزیزان می تواند مشکلات مردم را به حاکمیت انتقال دهد، مطالبه و پیگیری کند و استعداد ها را هم شکوفا کند .

حسن مجیدی کیا نیز در این نشست ضمن گرامیداشت سالروز شهادت یکی از دلاوران انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت، دکتر مصطفی چمران گفت : به رسم مردم سالاری دینی در خدمت شما عزیزان هستیم و این فرصت را برخود فرض می دانیم که با تمام توان در خدمت شما باشیم و این وظیفه ما است که در جای جای این شهر خدمت شهروندان برسیم و از نزدیک با مشکلات و معضلات شهر آشنا شویم و تمام تلاشمان را خواهیم کرد به قدر وسع نسبت به رفع مشکلات گام برداریم .

رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : با شرایط بد اقتصادی فعلی و بضاعتی که داریم اولویت آسفالت را برای کوچه های خاکی گذاشتیم و اگر هزار تن قیری که بر اساس مصوبه سفر ریاست جمهوری به مازندران به این شهر اختصاص پیدا کرده دریافت شود نهضت جداگانه ای در بحث  آسفالت معابر شهری اتفاق خواهد افتاد .

وی ادامه داد : در گام دوم انقلاب هستیم و یکی از مسائلی که در روان شناسی عمومی مطرح می باشد حداقل کار این است که صحبت های مردم را بشنوید و با آنها همدردی کنید، اگر نتوانستید مشکلاتشان را حل کنید مشکلاتشان را بشنوید و با روی باز با آنها برخورد کنید تا مردم بدانند با آنها همراه هستید .

مجیدی کیا خاطرنشان کرد : همدلی و همراهی خواص باعث وحدت رویه برای مردم خواهد شد و الحمدا... این رویه در شهر آمل وجود دارد و همین که مسئولین همراه هستند و در جای جای شهر حضور پیدا می کنند قوت قلبی است و انشاءا... این وحدت رویه، همدلی و همراهی برکاتش برای شهر اتفاق بیفتد .

علی داودی با بیان اینکه مساجد ظرفیت خوبی برای ترویج فرهنگ شهروندی هستند اظهار داشت : اولویت آسفالت را به کوچه های خاکی اختصاص دادیم و اگر جایی مشکل بسیار جدی وجود دارد نماینده محله با مراجعه به شهرداری پیگیری نمایند تا اکیپ لکه گیری نسبت به رفع مشکل اقدام نمایند .

شهردار آمل ضمن شنیدن مسائل و مشکلات مردم محله مسجد امام محمد باقر (ع) به ارائه راهکارهای مورد نظر جهت رفع موانع و مشکلات پرداخت و تصریح کرد : بیشترین مشکلات مطرح شده از سوی شهروندان در خصوص آسفالت، بهسازی معابر و آبگرفتگی می باشد .

وی با بیان اینکه متاسفانه درپوش های فلزی کانال ها و پل های سطح شهر به سرقت برده می شود و حتی مجبور به نصب درپوش های بتنی برای رفع این معضل شده ایم افزود : جمع آوری و نظافت شهری سال ها از طریق مناقصه به پیمانکاران واجد شرایط واگذار می شود و شهرداری راسا در انتخاب پیمانکار دخالتی ندارد .