• تقدیر وزیر راه وشهرسازی از شهردار آمل


  ۱۳۹۶/۷/۲۶

   برای بازآفرینی بازارقدیمی شهر
  وزیر راه وشهرسازی با ارسال لوح تقدیری ازاهتمام جدی " احمد امیرسلیمانی" شهردار آمل به واسته تلاش های مجدانه آن مجموعه در بازآفرینی راسته های بازار قدیم شهر آمل قدردانی کرد.
  به گزارش اداره روابط شهرداری آمل، " در لوح تقدیر ارسالی " از سوی " عباس آخوندی " وزیر راه وشهرسازی که در اختتامیه دومین دوره رویدادهای ملی " جستار " کیفیت درتجربه های بازآفرینی شهری درسالن همایش های پاک‌دامن مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اهداء شده، از مهندس " احمد امیرسلیمانی " دربهره گیری مطلوب از مشارکت وهمراهی فعالانه مردم در فرآیند این برنامه تقدیرکرد.
  متن لوح تقدیر وقدرانی وزیر رراه وشهرسازی به شهردار آمل آمده بدین شرح است، شهرداری محترم آمل
  با سپاس از حسن تدبیر وتلاش ارزشمند مدیران وکارشناسان آن سازمان در " بازآفرینی راسته های بازار قدیم شهرآمل" 
  عطف به بهره گیری مطلوب از مشارکت فعالانه مردم در فرآیند این برنامه، لوح و تجربه برتر در دومین دوره جایزه ملی جستار کیفیت در تجربه های بازآفرینی شهری درچارچوب اندیشه ایران شهری به شما اعطا می شود وامید است با یاری ایزدمنان در نیل به اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی وخدمت به مردم شریف سربلند و پیروز باشید.
  عباس آخوندی
  وزیرراه وشهرسازی

   ادامه خبر بازگشت
 • آماده باش کامل و کمک رسانی نیروهای شهرداری آمل در پی بارش شدید باران شب گذشته در شهر


  ۱۳۹۶/۷/۲۶

  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، بیش از 200 نفر از نیروهای شهرداری و سازمان های وابسته مرتبط با مدیریت بحران شهرداری، با شروع بارندگی شدید شب گذشته وارد عملیات کمک رسانی، رفع آب گرفتگی و جمع آوری درختان و شاخه های شکسته شده و ... شدند .
  با پیش بینی هواشناسی مبنی بر طوفان و بارش شدید باران، در همان ساعت اولیه شب جلسه ی با حضور معاون فرماندار ویژه شهرستان آمل ، معاون خدمات شهری شهرداری آمل ، مدیران عامل سازمان های مرتبط و مسئول ستاد مدیریت بحران شهرداری جهت هماهنگی های لازم برای هرگونه خدمات رسانی برگزار گردید . 
  گفتنی است با شروع بارش شدید باران کلیه نیروهای آماده باش با ماشین آلات سنگین و دستگاه های مورد نیاز مشغول به خدمات رسانی به شهروندان عزیز شدند .

   ادامه خبر بازگشت
 • برگزای جلسه مدیریت بحران شهرداری آمل با محوریت پدافند غیر عامل


  ۱۳۹۶/۷/۱۶

  با آغاز فصل پاییز و شروع ریزش های جوی و همچنین حوادث غیر مترقبه جلسه ستاد بحران با حضور معاون خدمات شهری شهرداری آمل ، مدیران عامل سازمان ها و مدیران شهرداری در ساختمان ستاد بحران شهرداری آمل تشکیل شد.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، علی علیزاده معاون خدمات شهری شهرداری آمل در این جلسه به ضرورت پدافند غیر عامل اشاره کرد و گفت: ترویج آموزش مقابله با بحران ضروری ترین موردی است که ما باید به آن بپردازیم که این زمینه ستاد بحران شهرداری آمل تا هفته های آینده بسته جدید آموزشی خود را در اختیار شهروندان قرار می دهد.
  وی افزود: تمام مدیران عامل سازمان ها و مدیران واحد شهرداری موظفند آمار عملکرد خود را در زمینه پیشگیری از بحران و پدافند غیر عامل به صورت منظم ارائه دهند.
  علیزاده تصریح کرد: لایه روبی انهار که شهرداری آمل به صورت مرتب در سطح شهر انجام می دهد به دلیل حمل رسوبات از معادن بالا دست و پر شدن زود هنگام بستر رودخانه هراز هزینه ای زیادی را متحمل کرده است .
  وی ادمه داد: با شروع فصل پاییز و افزایش ریزش جوی لایه روبی بیشتری صورت می گیرد اما برای کنترل اوضاع و حمل رسوبات و گل و لایی که از سوی معادن به سمت شهر آمل روانه می شود باید چاره ایدر سطح استان و شهرستان اندیشیده شود زیرا در اصل ین هزینه ها را مردم شهر آمل متحمل می شوند.
  علیزاده به ضرورت سوخت جایگزین در سازمان ها با شروع فصل سرما اشاره کرد و گفت: اینکه با یک سرما و برف ناچیز ادارت تعطیل شوند تصمیم درستی نیست و برای کنترل مصرف سوخت از امروز باید به فکر سوخت و انرژی جایگزین بود.
  بنا بر این گزارش در این جلسه مدیران عامل سازمان ها و مدیران شهرداری آمادگی خود را برای انجام کارهای مقابله با بحران از هفته جاری اعلام کردند.
  در این جلسه برگزاری دوره آموزش تخصصی پدافند غیرعامل بر ای مدیران و کارکنان شهرداری در حوزه خدمات شهری نیز به تصویب رسید.


   ادامه خبر بازگشت
 • استقبال از معصومه غدیری مربی تیم ملی ووشوی ایران


  ۱۳۹۶/۷/۱۳

  در پی قهرمانی تیم ملی ووشوی ایران در مسابقات جهانی روسیه اعضای شوری ااسلامی شهر آمل ، سرپرست شهرداری آمل معصومه غدیری مربی آملی تیم ملی ووشوی ایران را مورداستقبال قراردادند.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، معصومه غدیری یکی از پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آمل است که تاکنون افتخارات بسیاری برای ایران و شهر آمل کسب کرده است.
  در این جمع علاوه بر پرسنل و مدیران شهرداری و سازمان آتش نشانی  نمایندگان هیات های ورزشی مختلفی حضور داشتند و از معصومه غدیری بانوی نمونه و ورزشکار آملی با اهداء گل استقبال کردند.
  این استقبال در ایستگاه مرکزی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آمل انجام شد.


   

   ادامه خبر بازگشت
 • پیام تسلیت سرپرست شهرداری آمل به مناسبت ایام سوگواری سید الشهداء


  ۱۳۹۶/۷/۶

  پیام تسلیت سرپرست شهرداری آمل به مناسبت ایام سوگواری سید الشهداء
  بسم الله الرحمن الرحیم
  اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبدِالله الْحُسَیْن وَ عَلَی الاَرْواحِ الَّتِی حَلَّتْ بِفِنائِکَ عَلَیْکَ مِنِّی سَلامُ اللهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِیَّ اللَّیْلُ وَ النَّهارُاَلسَّلامُ عَلَیکَ یا ثارَ اللهُ وَ ابْنَ ثارِه
  عاشورا تبلور عرفان انسانی است که برای محبوبش و ادای وظیفه الهی خود در برابر ظلمی ایستادگی کرد که تا امروز قدسیان و زمینیان از مصیبت واقعه کربلا از دل و جان گریه می کنند.
  شهادت حسین علیه السلام نماد عزتی است که خداوند بارها به مردان خدا وعده تحقق آن را داده است . امام سوم شیعیان جهان با فریاد هیهات من الذله  و نشر پیام شهادت طلبی ، پیروزی حق علیه باطل را در واقعه کربلا نمایان کرد تا اسلام حقیقی احیاء شود . اینجانب ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین و یارانش از همه عزداران حسینی التماس دعا دارم .

   ادامه خبر بازگشت
 • پیام سرپرست شهرداری آمل به مناسبت روز آتش نشانی


  ۱۳۹۶/۷/۶

  پیام سرپرست شهرداری آمل به مناسبت روز آتش نشانی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  7 مهر ماه یادآور فداکاری ها و دلاوری های جان برکفانی است که در برابر حادثه ها و بحران ها دغدغه ای جز نجات جان و مال انسان ها ندارند. آتش نشانانی که در تأسی از آیه 32 سوره مائده که می فرماید: فَکَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا (هر شخصی نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است) دلاورانه در مقابل حوادث نجات هم نوع را در دستور کار خود دارند. فرشتگانی نجاتی که با نیت خالصانه خود محبوب دلها شده اند که این توفیق ناشی از نیت خدمت به خلق است. اینجانب این روز آتش نشانی و ایمنی را به همه آتش نشانان بویژه مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آمل و همه همکاران دلیر و فداکار این مجموعه تبریک عرض نموده و از خداوند متعال سلامتی و سرافرازی را برای آنها و خانواده محترمشان مسئلت می نمایم.
  دوست محمد کوهستانی
  سرپرست شهرداری آمل

   ادامه خبر بازگشت
 • برگزاری نخستین سوگواره عکس روایت شیدایی در آمل


  ۱۳۹۶/۷/۳

  مدیر روابط عمومی شهرداری آمل از برگزاری نخستین سوگواره عکس روایت شیدایی در آمل خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل ، حسین ریحانی اظهار کرد: شورای اسلامی شهر آمل و شهردرای آمل مصادف با ایام محرم و عزاداری ابا عبداله الحسین از طرح مسابقه عکس روایت شیدایی با هدف به تصویر کشیدن و آگاهی مخاطبان از رویدادها ، سنت ها و آیین های شهرستان آمل  حمایت کرده است.
  وی با بیان اینکه دبیرخانه و مدیریت اجرایی این سوگواره به عهده روابط عمومی شهرداری آمل است افزود: انجمن عکس آمل نیز به دلیل تجارب موفقی که اعضای آن در برگزاری مسابقات و کسب اعتبار برای شهرستان آمل داشته اند نیز با این سوگواره همکاری موثری دارند.
  ریحانی خاطر نشان کرد: آمل دارای غنای فرهنگی در زمینه ماه محرم است و هر کدام از طوایف شهری و روستاهای تابعه آمل سنت های دیرینه ای در برگزاری سوگواری اباعبدالله الحسین دارند و عکاسان زیادی با نگاه های مختلف به این رویدادها پرداخته اند.
  وی نقش شورای اسلامی شهر آمل را در برگزاری این سوگواره موثر دانست و گفت: شهرداری آمل توانمندی های زیادی در برگزاری فعالیت های فرهنگی و هنری دارد و حسن اعتماد شورای اسلامی شهر و کمیسیون فرهنگی شورا به این مجموعه بسیار قابل تقدیر و تشکر است.
  وی با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار به این مسابقه عکس از طرف دبیرخانه تا 20 مهرماه سالجاری در نظر گرفته شده است گفت: عکاسان و علاقمندان می توانند با مراجعه به وب سایت www.amol.ir  و شماره تماس 44229006 از شرایط و شیوه شرکت در مسابقه ، جوایز، هیات داوران مطلع شوند.
   
   

   ادامه خبر بازگشت
 • فراخوان سوگواره عکس روایت شیدایی


  ۱۳۹۶/۶/۲۹

  شورای اسلامی شهرو شهرداری آمل با همکاری انجمن عکس آمل برگزار می نماید:
  سوگواره عکس روایت شیدایی
  «مسابقه عکاسی از مراسم، رویدادها و آیین های ماه محرم درشهرستان آمل»
   
  شرایط شرکت در سوگواره:
  1-پذیرفتن آثار فقط به صورت تک عکس بوده که می تواند به صورت تک رنگ و رنگی ارائه شود.
  2- آثار باید از مراسم ، رویدادها و آیین های مربوطه به ایام محرم در شهرستان آمل باشد.
  3- هر عکاس می تواند حداکثر 10 اثر به دبیرخانه ارسال نماید.
  4- دبیرخانه سوگواره عکس روایت شیدایی ارسال کننده آثار را به عنوان مولف و عکاس اثر شناخته و در صورت بروز مشکلات حقوقی خود ارسال کننده اثر باید پاسخگو باشد.
  5- عکس ها باید به صورت دیجیتال ، حداکثر اندازه 1500 پیکسل در ضلع بزرگ به آدرس ravabet137@yahoo.com  ارسال شود .عکاس باید در ایمیل مربوطه نام محل ثبت عکس به همراه  نام ، نام خانوادگی، کد ملی ، شماره تلفن ثابت ، شماره تلفن همراه، شغل ، مدرک ، تحصیل تاریخ تولد و آدرس محل سکونت را نیز ارسال نماید.
  6- شرکت کنندگان باید فایل های اصلی عکس را نزد خود نگه داشته و در صورت راه یابی به بخش نمایشگاه و مسابقه با تماس دبیرخانه اندازه مورد نظر را برای چاپ تحویل نماید.
  7- دبیرخانه از پذیرفتن ایمیل ها و آثاری که در آن مشخصات عکس و عکاس درج نشده معذور است.
  8- ارسال آثار به مثابه قبول کلیه قوانین برگزاری  و داوری موجود در سوگواره عکس روایت شیدایی آمل می باشد.
  9- دبیرخانه می تواند از آثار راه یافته به نمایشگاه  برای انجام تبلیغات و بروشور با ذکر نام عکاس استفاده نماید.
  10- عکس ها باید مستند بوده و عکاس در ادیت عکس فقط مجاز به اصلاح رنگ و نور می باشد.
  هیات داوران:
  علی سلحشور،مدرس عکاسی،عکاس مستند اجتماعی
  دکتر عاطفه رحیمیان،عضو هیات علمی دانشگاه آزادآیت الله آملی،مدیر گروه گرافیک
  دکتر بابک آزادیخواه،عضو هیات علمی موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی نیما ، مدیر گروه عکاسی
  جوایز:
  -رتبه نخست: تندیس سوگواره، لوح تقدیر و مبلغ 5 میلیون ریال
  -رتبه دوم :لوح تقدیر و مبلغ 3 میلیون ریال
  -رتبه سوم:لوح تقدیر و مبلغ 2 میلیون ریال
  - تقدیر اول: لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون ریال
  - تقدیر دوم: لوح تقدیر و مبلغ یک میلیون ریال
  - به شرکت کنندگانی که آثارشان به بخش نمایشگاه راه یابد گواهی حضور در مسابقه اعطاء خواهد شد.
  مهلت ارسال آثار: 20/7/1396
  داوری ، برگزاری نمایشگاه و تجلیل از برگزیدگان : آبان 1396

   ادامه خبر بازگشت
 • بیانیه سرپرست شهرداری آمل در خصوص اتفاقات اخیر زباله شهر آمل


  ۱۳۹۶/۶/۱۸

  بسم الله الرحمن الرحیم
  شهروندان فهیم و گرانقدر شهرم آمل
  با سلام و درود و عرض تبریک به مناسبت عید سعید غدیرخم و ضمن قدردانی از صبوری و همراهیتان و پوزش از شرایط پیش آمده چند روز اخیر، در خصوص زباله و پسماند شهرمان، خاطر شما عزیزان را مستحضر می دارم؛ 
  قریب به 33 سال از تخلیه زباله شهر آمل در منطقه عمارت می گذرد و در راستای دفن بهداشتی آن در سالهای اخیر، اقدامات موثری توسط شهرداران وقت صورت پذیرفته است (پوشش روزانه زباله با خاک، آهک پاشی، تلاش در جهت کنترل شیرابه و ...) و به صورت موازی، تمهیدات مختلفی از جمله جداسازی زباله خشک و تر، تفکیک زباله از مبداء، کمپوست، احداث نیروگاه زباله سوز و ... در دستور کار قرارگرفته و در این خصوص مذاکرات متعددی با شرکتهای داخلی و خارجی (SWT مالزی، JGC ژاپن، دانشگاه آزاد اسلامی و...) صورت پذیرفت.
   اما همانگونه که استحضار دارید؛ تامین منابع مالی و تخصیص اعتبار به منظور راه اندازی و بهره برداری از فناوری نوین در این حوزه با توجه به بودجه محدود و اندک شهرداری و سازمان مدیریت پسماند میسور نبوده و نمی باشد، اما این کاستی، خللی در انگیزه و پیگیری های مدیران شهرداری وارد نداشته و مدیریت شهری (شهرداری و شورای اسلامی شهر) را برای نیل به اهداف خویش مصمم تر نموده است.
  نکته در خور تامل اینکه احداث نیروگاه زباله سوز و بهره برداری از آن مسیری متفاوت از تهیه زمین جدید به منظور دفن موقت زباله شهر آمل می پیماید. حتی اگر به فرض مثال احداث نیروگاه – که اراضی مورد نیاز آن با منابع مالی داخلی شهرداری و سازمان مدیریت پسماند ابتیاع گردیده است – از 2 ماه آینده آغاز شود، زمانی بیش از 18 ماه را می طلبد و در این بازه زمانی آنچه باید به آن دقت ویژه ای گردد، جمع آوری زباله روزمره شهر آمل تا آغاز به کار رسمی نیروگاه موصوف می باشد . می دانم از فرایندهای اداری فراخوان، تایید شرکت ذیصلاح توسط مراجع قانونی رعایت قوانین و مقررات جاریه، بررسی صلاحیت شرکت های متقاضی، اخذ استعلام از دستگاه های اجرائی ذیمدخل در این خصوص مطلعید که هرچند به مصالح شهر و شهرداری می باشد، اما ناخواسته بر زمان آغازین احداث نیروگاه زباله سوز تاثیر خواهد گذاشت.
  و اما نکته آخر؛ به استناد ماده 7 قانون مدیریت پسماند، مدیریت اجرائی کلیه پسماندها (( غیر از صنعتی و ویژه)) در شهرها به عهده شهرداری می باشد و مدیریت اجرائی پسماندهای صنعتی و ویژه به عهده تولید کننده خواهد بود. بنابراین در حوزه مدیریت اجرائی ( جمع آوری، حمل و دفن بهداشتی زباله) قصور و کوتاهی ای از سوی شهرداری صورت نپذیرفته و آنچه در این مدت، بحران زباله قلمداد گردیده، ناتوانی شهرداری در مدیریت اجرائی نبوده، بلکه اشباع منطقه عمارت از انباشت زباله در بازه زمانی بیش از سه دهه می باشد.
  حالیه؛ با حمایت و همراهی اعضای محترم شورای اسلامی شهر، تهیه زمین جدید – فراتر از حدود وظایف و اختیارات قانونی شهرداری و شورای اسلامی شهر – جهت دفن موقت زباله تا راه اندازی نیروگاه مدنظر به طور جدی در دستور کار قراردارد، تا در راستای حفظ سلامت و بهداشت شما عزیزان و شهر پر صلابتم ، آمل، گامی موثر و هدفمند برداشته شود. 
  بر خود واجب می دانم از تلاشهای بی وقفه و هوشمندانه جناب آقای رسولی فرماندار ویژه محترم شهرستان آمل، پیگیری های مجدانه حجه الاسلام حاج آقا مرتضوی امام جمعه ارجمند شهرستان آمل و همراهی  ونگاه قانونمدارانه جناب آقای دکتر طالبی دادستان گرانقدر شهرستان آمل سپاسگزاری نمایم. امیدوارم در زمان تعیین شده و به یاری خداوند متعال و در سایه وفاق و همکاری اعضای محترم شورای اسلامی شهر، محل جدید دپوی زباله شهر آمل در اختیار شهرداری قرارگیرد تا آب سردی بر تن پر حرارت منطقه عمارت (شاهزید) ریخته شود و دفن زباله تا ابد از این منطقه رخت بر بندد./
  با تجدید احترام
  دوست محمد کوهستانی – سرپرست شهرداری آمل

   ادامه خبر بازگشت
 • پیام سرپرست شهرداری آمل به مناسبت عید غدیر خم


  ۱۳۹۶/۶/۱۶

  غدیر خم در 18 ذی الحجه سال 10 هجری قمری شاهد تبلور اسلامی است که حضرت محمد صلی الله به فرموده خداوند متعال حضرت علی علیه السلام را ولی امر مسلمین قرار داد . غدیر خم در آن زمان خورشیدی را فروزان دید که دستان پیامبر اسلام  و امیرالمومنین علی علیه السلام پیام ولایت و امامت را به بشریت رساندند.این عید سعید سرنوشت بشریت را تا ظهور حضرت ولی عصرعجل الله تعالی الشریف بر ما شیعیان حجت کرده است.غدیر خم عید ولایت در آمل؛ پایتخت حکومت علویان که بانیان این حکومت از سلاله امام اول شیعیان هستند حس افتخار و ارادت ویژه ای دارد .این روز عظیم را به همه ارادتمندان اهل بیت علیهم السلام تبریک عرض نموده و امیدورایم با اعمال صالح پیرو واقعی راه ولایت و امامت باشیم.
  دوست محمد کوهستانی
  سرپرست شهرداری آمل    

   ادامه خبر بازگشت