• تقدیر شهردار آمل از دکتر یوسفیان برای در اختیار قرار دادن زمین سایت زباله


  ۱۳۹۶/۹/۲۲

  جناب آقای دکتر عزت الله یوسفیان ملا
  نماینده محترم مردم شریف آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی

  عزتمندی و تلاش شما که مانند همیشه با نیت اعتلای آمل سرافراز بوده است این بار با در اختیار قرار دادن زمین 30 هکتاری پاساکش برای احداث سایت زباله در تاریخ ماندگار شده است.
  دغدغه جنابعالی برای حفظ محیط زیست از تاکیداتی است که مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در تصمیم گیری ها و کارهای اجرایی در اولویت خود قرار داده است و از اینکه نماینده ای توانمند ، کم نظیری و دلسوزی را در کنار خود دارد احساس سربلندی می کند.
  امید است با اتکال به خداوند متعال پروژه احداث زباله سوز هرچه سریعتر آغاز شود تا مردم کهن شهرآمل این شادمانه را برای آیندگان با افتخار ثبت نمایند.

  احمد امیر سلیمانی
  شهردار آمل

   ادامه خبر بازگشت
 • برگزاری جلسه امور ایثارگران شهرداری های مازندران در آمل


  ۱۳۹۶/۹/۱۹


  جلسه امور ایثارگران شهرداری های مازندران با حضور مشاور عبدالله ریاحی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران، مهدی مرادی معاون اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران ، سیفیان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل ، رمضانی مسئول حراست فرمانداری آمل و مسئولان امور ایثارگران شهرداری های استان مازندران روز یکشنبه 19 آذر ماه در شهرداری آمل برگزار شد.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، عبدالله ریاحی مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران در این جلسه اظهار کرد: با توجه به نگاه خدمتی که در شهرداری ها وجود دارد خوشبختانه شاهد خدمات خوبی در خصوص امور ایثارگران  مشاهده می شود.
  وی با بیان اینکه هر چند نقصان هایی نیز وجود دارد اما افزایش تعداد جلسات موجب رفع مشکلات امور ایثارگران خواهد شد.
  ریاحی تصریح کرد: همه ما اعتقاد داریم که نظام جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا و جانفشانی ایثارگران پایدار مانده است و اثرات ایستادگی نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر استکبار و صهیونیسم را ما در خاورمیانه امروز و حتی در کشور های غربی شاهد هستیم.
  وی افزود: امروز شهدای مدافع حرم الگویی دیگری آفریدند تا شیعیان و ایثارگران جهان اسلام به نابودی داعش و تکفیری ها در منطقه خاورمیانه به برکت خون شهدا ببالند.
  مهدی مرادی معاون اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران نیز در این جلسه گفت: پیگیری های لازم در خصوص امور ایثارگران در دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مازندران انجام می شود.
  وی افزود: آنچه که مربوط به اختیارات استان است به طور کامل در خدمت ایثارگران شاغل در شهرداری ها قرار می گیرد و اگر مربوط به سطح بالاتر باشد مراتب به وزارت کشور اعلام خواهد شد.
  مردای با بیان اینکه ایثارگران شاغل در شهرداری ها باید به ما در خصوص بهبود اوضاع خود به ما کمک کنند خاطر نشان کرد: تعدد جلسات و مراجعه نمایندگان این قشر به استانداری ما را در تصمیم گیری ها کمک خواهد کرد.
  مهدی میرزاپور نماینده امور ایثارگران شهرداری آمل نیز دراین جلسه به خدمات ارائه شده به ایثارگران پرداخت و گفت: شهرداری آمل نه تنها در خدمت به ایثارگران شاغل در شهرداری بلکه در شهرستان نیز حمایت ویژه ای دارد .
  وی خواستار تبدیل وضعیت ایثارگران با توجه به مصوبات قانونی شد .
  در پایان این جلسه دیدار با خانواده های شهدای شهرداری آمل نیز انجام شد.    


   
   
   

   ادامه خبر بازگشت
 • آغاز طرح «تمدید زندگی از درب منزل» در آمل


  ۱۳۹۶/۹/۱۴

  شهردار آمل گفت : طرح آموزش خانه به خانه مدیریت تفکیک زباله (تمدید زندگی از درب منزل) در آمل آغاز شد که این طرح با استفاده از کارشناسان مجرب و آموزش دیده در سطح شهر برگزار می شود.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، احمد امیرسلیمانی در جلسه ستاد پسماند شهرستان آمل که با حضور معاون عمرانی استانداری مازندران برگزارشد گفت: براساس ماده 12 مدیریت پسماند برای دفن زباله زمین باید براساس درخواست وزارت کشور ازسوی وزارت جهادکشاورزی، عرصه جهت دفن بهداشتی زباله در، اختیار شهرداری ها قرارگیرد که علیرغم مکاتبات صورت گرفته بی نتیجه باقی مانده است.
  وی افزود: برای حل مشکل زباله باید استاندار ورود پیداکند وبرای نصب کارخانه نیروگاه زباله سوز تا 15 روز دیگر مناقصه از سوی وزارت کشور انجام خواهد شد.
  وی ادامه داد: مبلغ مناقصه بیش از 300 میلیارد تومان می باشد که باید دستگاه نظارتی ورود پیدا کند.
  شهردار آمل با اشاره به تاکیدات استاندارمازندران در خصوص تفکیک زباله از مبدا عنوان داشت: آمل یکی از شهرهای پیشرو تفکیک زباله ازمبدا می باشد که خوشبختانه در تمام پارک ها ایستگاه بازیافت دائر ومشغول آموزش تفکیک زباله می باشند.
  امیر سلیمانی اشاره کرد: طرح آموزش خانه به خانه مدیریت تفکیک زباله (تمدید زندگی از درب منزل) در آمل آغاز گردید که این طرح با استفاده از کارشناسان مجرب و آموزش دیده در سطح شهر برگزار می شود.
  وی افزود: کارشناسان آموزش دیده این سازمان با حضور در درب منازل شهروندان آملی نسبت به آموزش مدیریت تفکیک زباله اقدام کرده و بسته های فرهنگی در اختیار خانواده ها قرار می دهند.
  وی عنوان داشت: این اقدام نقش بسزایی در ارتقای سطح خدمات شهری و حفظ محیط زیست دارد که از شهروندان عزیز آملی درخواست داریم ما را در این مسیر یاری نمایند.
  شهردار آمل همچنین از فعالیت 16 ایستگاه تفکیک زباله خشک و تر در سطح شهر آمل خبرداد.
  محمد للهی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل با اشاره به اقدامات صورت گرفته درخصوص زمین منطقه پاساکش گفت: با پیگیری درخصوص نصب کارخانه نیروگاه زباله شهر در منطقه پاساکش، سازمان اوقاف کشور موافقت ضمنی خود را اعلام کردند که به بنیاد توسعه موقوفات کشور برای ادامه کار واگذارشد.
  وی ادامه داد: مسئولین بنیاد از منطقه بازدیدی داشتند که علاوه برواگذاری زمین جهت کارخانه زباله سوز خواستار واگذاری معدن از این منطقه به شهرداری آمل هستند.
  مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری آمل اشاره کرد: نیروگاه زباله سوز آمل به مرکزیت امحا ازبابلسر تا محمودآباد که روزانه 600 تن توسط وزات کشور درطرح دیده شده است
  و درکمیته فنی موافقت ضمنی صورت گرفته است که درمسیر برگزاری فراخوان برای جذب سرمایه گذار هستیم.
  للهی گفت: برای اسناد مناقصه وبرگزاری آن باید روال اداری انجام بشود که به تصویب شورای اسلامی شهر و کمیته انطباق فرمانداری ویژه آمل رسیده است.
  وی اظهارداشت: درجابجائی مرکز دفن زباله طرحی به وزارت کشور ارائه شده و اوقاف اجازه بدهد ورود پیدا می کنیم.
   

   ادامه خبر بازگشت
 • پیام شهردار آمل به مناسبت هفته وحدت


  ۱۳۹۶/۹/۱۳


  حضرت محمد (ص) خاتم الانبیاء آن انسان کاملی که ولادتشان نوید بخش دل های حق جویی  در عصر جاهلیت بود تا دین الهی را در جهان بگستراند . ولادتی که بت هارا بر زمین انداخت و کاخ های ستمگران را لرزاند تا نشانه ای باشد برای یکتا پرستی و آغاز رهایی بشر از بند جهالت.
  ولادت آن پیامبر با برترین معجزه الهی قرآن مجید که منتی الهی است برای هدایت بشر امروز، پرچم آن به دست مسلمانان شیعه و سنی است که حق را درک کرده و برای اشاعه آن با اعمالی نیکو وحدت مسلمانان را بیان می کنند.هفته وحدت فرصتی است برای همه مسلمانان تا با یکدلی و وحدت در مقابل نیرنگ خداستیزان و استکبار ایستادگی کرده و با عمل به دستورات الهی پیامبر مهربانی ها قدرت مادی و معنوی خود را برای هدایت بشر به کارگیرند. اینجانب ولادت حضرت محمد(ص) و هفته وحدت را به همه مسلمانان جهان تبریک عرض نموده و امیدوارم همه مومنان درگاه الهی با انبیاء و اولیاءالله در روز قیامت محشور شوند.

  احمد امیر سلیمانی
  شهردار آمل     

   ادامه خبر بازگشت
 • پیشرفت 85درصدی بزرگترین طرح ساماندهی انهار درون شهری آمل


  ۱۳۹۶/۹/۱۲

  سرپرست سازمان عمران شهرداری آمل گفت: بزرگترین طرح ساماندهی انهار دورن شهری در خیابان شهرک بسیجیان اتصالی بلوار مطهری به بلوار امام رضا(ع) با بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیگی توسط این سازمان درحال اجرا است.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، سید علیرضا موسوی افزود: این طرح به طول بیش از 600متر در جنب شهرک بسیجیان آمل واقع شده وتاکنون بیش از 530 متر آن در دو فاز اجرا شده است.
  وی با بیان اینکه مرحله نخست این طرح در سال گذشته اجرا و مسیرتکمیل شده نیز زیرسازی وآسفالت شده است، اضافه کرد: با ساماندهی این نهر توسط واحد فنی واجرایی سازمان، حدفاصل بلوار مطهری تا بلوارامام رضا(ع) ساماندهی وزیباسازی آبگرفتگی و آب ماندگی های ناشی از نزولات جوی دراین محدوده برطرف خواهد شد.
  سرپرست سازمان عمران شهرداری آمل یادآور شد: این سازمان درسال های گذشته بیش از ده ها طرح مشابه در راستای ساماندهی نهرهای درون شهری برای پیشگیری از پس آب و آب ماندگی درهنگام بارندگی اجرا کرده است.
  موسوی، پشتیبانی عملیاتی مجموعه شورا و شهرداری آمل در پیشبرد اهداف عالی این سازمان مورد توجه و حائز اهمیت خواند و خاطر نشان کرد: قطعاً در سایه این تعامل متقابل و مشارکت مردم حق شناس آمل، مجموعه سازمان عمران در سال جاری می تواند مجری پروژه های بزرگی در این شهر باشدتا در تحولات عمرانی و آبادانی  آمل موثر واقع گردد.


   ادامه خبر بازگشت
 • پیام شهردار آمل به مناسبت روز مجلس به دکتر یوسفیان


  ۱۳۹۶/۹/۹


  سرور ارجمند جناب آقای دکتر عزت الله یوسفیان ملا
  نماینده محترم مردم شریف آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی

  دهم آذر ماه در جمهوری اسلامی ایران که مصادف است با شهادت اسوه آزادگی و ظلم ستیزی تاریخ معاصر ایران آیت الله مدرس مزین به روز مجلس شده است. مجلس شورای اسلامی ایران در واقع با قانونگذاری ها و تلاش های نمایندگان اساس اقتدار و تعقل گرایی نظام ایران اسلامی را موجب شده است و این ثبات نشأت گرفته از بیانات معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است که فرمودند « مجلس در رأس همه امور است »، نهادینه شد.
  مردم شریف شهرستان آمل با انتخاب شما به عنوان نماینده مجلس در راستای خط مشی خدمت به مردم فصل نوینی را تجربه کرده اند و از جذب اعتبارات ملی و زیربنایی توسط حضرتعالی در سطح شهرستان خرسندی خود را اظهار می کنند . اینجانب روز مجلس را به جنابعالی و مردم آمل که نماینده ای برازنده برای دیار کهن خود دارند تبریک عرض نموده و امید است با تلاش های همیشگی خود عزت شهر ما باشید.

  احمد امیر سلیمانی
  شهردار آمل
   

   ادامه خبر بازگشت
 • جدیت شهرداری آمل در مقاوم سازی پل معلق


  ۱۳۹۶/۹/۷

  شهردار آمل تاکید کرد: پل معلق آمل علاوه بر تاریخی بودن،یکی از المان های هویتی شهر آمل است و برای مقاوم سازی آن باید جدیت داشت.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، احمد امیر سلیمانی روز سه شنبه در جلسه فنی مقاوم سازی پل تاریخی معلق افزود: تاکنون 30 در صد از آزمایشات قبلی در اختیار مشاور این طرح قرار گرفته و امیدواریم طبق قرارداد با مشاور این طرح تا 30 بهمن 1396 جزئیات فنی برای انتخاب پیمانکار تهیه گردد.
  وی با بیان اینکه شهرداری آمل برای صحت و سقم نتایج مشاورطرح از ناظر علمی یکی از دانشگاه های معتبر ایران بهره می برد خاطر نشان کرد: پل معلق آمل از حساسیت خاصی بین مردم شهر برخوردار است و به دلیل معماری خاص و نمونه ای که دارد باید تمرکز لازم در اجرای پروژه داشت.
  امیر سلیمانی بر هماهنگ بودن مشاور و ناظر علمی در اعلام نتایج نهایی تاکید کرد و گفت: هماهنگی بین مشاور و ناظر علمی برای مدیریت زمان و هزینه است و تعلل در این خصوص پذیرفته نخواهد بود.   ادامه خبر بازگشت
 • پیام شهردار آمل به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج)


  ۱۳۹۶/۹/۷

  پیام شهردار آمل به مناسبت سالروز آغاز امامت حضرت مهدی(عج)
  اللهم عجل لولیک الفرج
  نهم ربیع الاول بزرگترین وعده الهی است برای شیعیان و مستضعفان جهان تا با ظهور حجتش اساس ظلم استکبار و ستمکاران برچیده شود. شیعیانی که در انتظار ظهور دوازدهمین امام خود روزها و شب ها از دعا دست بر نداشته و برای ظهورشان لحظه شماری می کنند، عاشقانه این روز را در قلب های خود حک کرده اند. نهم ربیع الاول انگیزه ای بس پایدار است تا امروز شیعیان جهان در برابر ظلم استکبار جهانی ایستادگی کنند و با ترویج اسلام ناب محمدی زمینه ساز ظهورشان شوند.اینجانب این روز عظیم را به شیعیان جهان بویژه مقام معظم رهبری تبریک عرض نموده و از خداوند متعال مسئلت می نمایم تا به ما سعادت دیدار امام عصرحضرت مهدی(عج) را در زمان حیاتمان اعطا فرمایند.
  احمد امیر سلیمانی
  شهردار آمل

   ادامه خبر بازگشت
 • برگزاری مراسم اختتامیه سوگواره عکس روایت شیدایی در آمل


  ۱۳۹۶/۹/۴

  مراسم اختتامیه سوگواره عکس روایت شیدایی با حضور نایب رییس شورای اسلامی شهر آمل، معاون شهرداری آمل، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل، مدیران عامل سازمان های وابسته شهرداری و فعالان حوزه عکس و فرهنگ و هنر در سالن همایش های شهرداری آمل برگزار شد.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، دوست محمد کوهستانی معاون شهرداری آمل در این مراسم گفت: این سوگواره عکس با همکاری شورای اسلامی شهر، شهرداری آمل، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن عکس صورت گرفت که از همه تلاش ها و زحمات قدردانی می کنیم.
  وی تصریح کرد: امیدواریم برگزاری چنین برنامه هایی ادامه دار باشد و بتوانیم با کمک انجمن عکس آمل چنین رویدادهای ارزنده ای را برگزار کنیم.
  محمد محمدی نایب رییس شورای اسلامی شهر آمل در این مراسم خاطرنشان کرد: از اعضای شورای اسلامی شهر آمل تشکر می کنم که به نحوی شایسته از رویدادهای فرهنگی و هنری حمایت می کنند و توجه ویژه ای به این امر دارند.
  وی بیان کرد: از شهردار آمل، مدیر روابط عمومی شهرداری و پرسنل این مجموعه که در برگزاری برنامه های فرهنگی و این سوگواره عکس تلاش ارزنده ای داشتند کمال قدردانی و سپاس را داریم.
  رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آمل افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل قصد دارد خودش به عنوان مدیر اجرایی بسیاری از رویدادهای هنری در شهر آمل باشد که این نخستین رویداد بود و علاقمندیم با ادارات فرهنگی شهرستان همکاری داشته باشیم.
  محمدی با بیان این که مهم ترین چیز برای یک هنرمند اثر هنری او است، اظهارکرد: هنرمند می خواهد به اثر هنری او احترام گذاشته شود که بسیاری از مسئولان باید به این امر توجه کنند.
  وی تصریح کرد: هنرمندان در اوج مشکلات هم به فکر اثر هنری خود هستند و می خواهند در هر صورت اثر هنریشان حفظ و ماندگار شود.
  نایب رییس شورای اسلامی شهر آمل در پایان ابراز امیدواری کرد تا سوگواره عکس روایت شیدایی در سال آینده به صورت استانی صورت گیرد و برگزاری چنین رویدادهایی در شهر آمل ادامه یابد.
  بنا بر ایم گزارش، 758 اثر ارسالی از 87 عکاس به دبیرخانه سوگواره راه یافت که در نهایت 25 اثر از 12 عکاس به بخش مسابقه راه پیدا کردند و براساس نظر هیات داوران متشکل از آقایان علی سلحشور، بابک آزادیخواه و خانم عاطفه رحیمیان آثار برتر انتخاب شدند.
  در این مراسم بیانیه هیات داوران سوگواره عکس روایت شیدایی قرائت شد و با حضور مسئولان از نفرات برگزیده، هیات داوران و حامیان این برنامه قدردانی و تجلیل شد.
  سمانه شیرازی با کسب رتبه نخست ، حدیث هاشمیان با کسب رتبه دوم ، فاطمه نورانی با کسب رتبه سوم ، داریوش منصوری با کسب تقدیر اول و مصطفی گرمان با کسب تقدیر دوم نفرات برتر نخستین سوگواره عکس روایت شیدایی بودند که مورد تجلیل قرار گرفتند.
   ادامه خبر بازگشت
 • یادواره شهدای شهرداری و مدافع حرم آمل برگزار شد


  ۱۳۹۶/۹/۲

  یادواره شهدای شهرداری آمل و مدافعان حرم شهرستان آمل با استقبال اعضای شورای اسلامی شهر ، فرماندار ویژه آمل ، مسئولان شهرستانی و مردم در مسجد علامه حسن زاده آملی برگزار شد.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، احمد امیر سلیمانی در این یادواره با اشاره به اینکه ما میراث دار عزیزانی هستیم که از جان و مال خود جهت برقراری اقتدار و امنیت کشور گذشته اند گفت: این بی انصافی است که به این شهدا و خانواده های آنان توجه ای نداشته باشیم .
  وی با بیان تبریک آزاد سازی سوریه از دست داعش افزود: این آزاد سازی جز با رشادت های شهدای مدافع حرم و همه سربازانی که در این راه گام نهاده اند میسر نمی شد.
  امیر سلیمانی خاطر نشان کرد: پیروی از ولایت ثمره آن اقتدار و عظمت جهان اسلام است و ما امیدواریم در همه عرصه ها بویژه خدمت رسانی به مردم پیرو امام و شهدا باشیم.
  سردار علیجان میرشکار، سخنران این یادواره اظهار کرد:هفته بسیج با خبر خوش نابودی داعش همراه شد و این نابودی دشمنان  عظمت کار مردم ایران و شهدای مدافع حرم را   می رساند.
  وی با بیان اینکه ما به عنوان یک بسیجی باید دلایل پیروزی خود را بررسی کنیم افزود: عظمت کار ما بر این بود که فراتر از مرز ها ، نژاد و قبیله دشمن اصلی خود که همان استکبار جهانی، صهیونیست و آمریکا بوده اند را شناختیم و در مقابل فتنه آنان ایستادگی کردیم.
  میرشکار به بصیرت مردم ایران و عراق و تشکیل حشد الشعبی، فاطمیون و زینبیون در مقابل داعش اشاره کرد و گفت: شهدای ما استراتژی حکوت حضرت حجت را فراهم کرده اند به همین دلیل فراتر از تعصب و قومیت ها در مقابل داعش ایستادند.
  وی با بیان اینکه دستور تشکیل بسیج توسط حضرت امام (ره) قبل از جنگ تحمیلی نشان از ماموریت نهاد که همان مبارزه با استکبار جهانی است ، دارد افزود: هرچند داعش نابود شده است اما تفکرداعشی مانده و ما باید متوجه تحرکات استکبارجهانی در خاورمیانه باشیم.
  میرشکار شهدای مدافع حرم ثمره شجره طیبه بسیج دانست و گفت: بسیج امروز با بسیج سال های دوران جنگ تفاوتی هایی دارد و ما باید روحیه بسیجی را در خدمت به مردم و در راستای ایران اسلامی مقتدر از همه لحاظ داشته باشیم.
  در این یادواره که به همت پایگاه علامه میر حیدر آملی شهرداری آمل برگزار شد از خانواده شهدای شهرداری آمل و همچنین مدافعان حرم تجلیل شد.


   ادامه خبر بازگشت