• نهایی شدن موافقت تاسیس سازمان اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی در آمل


  ۱۳۹۶/۵/۲۶

  شهردار آمل از نهایی شدن تاسیس سازمان اجتماعی ، فرهنگی و ورزشی که از سیاست های شورای چهارم اسلامی شهر و شهرداری بود، خبر داد.

  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، احمد امیر سلیمانی درباره این سازمان اظهار کرد:در خواست شهرداری آمل برای تاسیس سازمان اجتماعی، فرهنگی و ورزشی که از جمله اولویت های این شهرداری در چهار سال اخیر بود با بررسی  و بازرسی مختلف از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور  و تاییدیه اداره کل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات مورد تصویب قرار گرفت.
  وی با اشاره به اینکه مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشورمنطبق بودن اساسنامه پیشنهادی و شرح وظایف ابلاغی را تایید کرده است افزود: از اعضای شورای اسلامی شهر که مجدانه پیگیر تاسیس این سازمان بودند تقدیر و تشکر کرده و امیدوارم با راه اندازی این سازمان ورزشکاران ، هنرمندان و فرهنگ دوستان از این فرصت بهره لازم را ببرند

   ادامه خبر بازگشت
 • پیام شهردار آمل به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان به ایران


  ۱۳۹۶/۵/۲۵

  بسم الله الرحمن الرحیم
  26 مرداد ماه روزی است که عطر خوش بازگشت آزادگان در اقلیم ماندگار ایران پیچید تا سند اقتدار و عظمت دلباختگان امام خمینی (ره) تا سال ها با پیروی از ولایت روز به روز قطورتر شود.
  روزی که کودکان ، زنان و مردان با چشم های اشک بار شوق دیدار را زمزمه کرده بودند هدیه الهی را پس از سال ها دوری تجربه کردند تا طعم خوش این پیروزی تاریخ ایران را زرین نماید.
  شکنجه ها و مصیبت هایی که رژیم بعث بر سر آزادگان سرافراز ما آورده  بودند، جهانیان  آن را ننگ تاریخی برای استکبار جهانی و دشمنان انقلاب اسلامی یاد می کنند و این حقانیت با تحمل این رنج ها که با نیت رضایت خدا بود محقق شد.اینجانب این روز بزرگ را به همه آزادگان سرافراز و خانواده های محترمشان تبریک عرض نموده و از خداوند متعال سلامتی روز افزون را برای آن عزیزان در تحقق آرمان های جمهوری اسلامی ایران تحت فرمان مقام معظم رهبری مدظله العالی دارم.
  احمد امیر سلیمانی
  شهردار آمل

   ادامه خبر بازگشت
 • نامگذاری خیابانی به نام مرحوم حمید رضا طاهرنژاد در آمل


  ۱۳۹۶/۵/۲۲

  سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل در جلسه کمیسیون اجتماعی روز شنبه ۹۶/۵/۲۱ شورا، از تصویب نامگذاری یکی از خیابان های بافت قدیم این شهر، ترجیحا کوچه مخابرات به نام زنده یاد مهندس حمیدرضا طاهرنژاد، مدیر عامل فقید سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل به پاس تلاش ها و خدمات ارزنده وی خبر داد.
  به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل، سید محمد پژومان مسئول کمیسیون اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه مرحوم طاهرنژاد برای بهسازی و احیاء بافت قدیم، کوچه های غربی و شرقی شهرداری، کوچه مخابرات و تملک پلاک های مسیر بازگشایی بلوارهای جدید شهر آمل تلاش های بی منت و بی وقفه بسیاری داشته اند بیان کرد : می‌بایست از بزرگ مردانی که در بستر خاک ایران زمین پرورش یافتند و بالندگی ایجاد کردند، قدردانی کرد و از نام آنها هویتی برای نسل‌های آینده ساخت تا آنها بتوانند خودشان را بیابند و آینده‌ای زیبا برای کشور بسازند.
  سخنگوی شورای اسلامی شهر آمل افزود : وظیفه ما است که شهر را با تمام ظرفیت‌ها و هویت‌هایش نشان دهیم و افرادی که با خدمات خود موجب استواری این کشور شده‌اند را به همگان بشناسانیم.
  پژومان تصریح کرد : بر این اساس کمیته نامگذاری شهرداری آمل نسبت به نامگذاری یکی از خیابان های بافت قدیم شهر آمل ترجیحا کوچه مخابرات به نام زنده یاد مهندس حمیدرضا طاهرنژاد اقدام خواهد کرد.

   ادامه خبر بازگشت
 • برگزاری آیین تجلیل از خبرنگاران توسط شهرداری آمل


  ۱۳۹۶/۵/۱۹

  به میزبانی شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان آمل با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار آمل، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل و اصحاب رسانه شب چهارشنبه 18 مرداد ماه در سرای مهر برگزار شد.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، احمد امیرسلیمانی شهرداری آمل در این آیین اظهار کرد: خبرنگاران در سخت ترین شرایط سعی در انتقال اخبار و مفاهیم به مردم بوده و همگان بر حساس بودن شغل خبرنگاری واقفند.
  وی با بیان این که منتقدان خود را بیشتر از حامیان دوست داریم گفت: انتقادها سبب می شود در رفتارهای خود درست تصمیم بگیریم.
  وی با اشاره به اینکه تهدیدهای خبری به یک مجموعه خدمتگزار موجب ضایع شدن توان و بی انگیزگی می شود افزود: همه ما شهر آمل را دوست داریم و هرکاری کردیم برای ما و نسل های بعدی  است.
  شهردار آمل خاطر نشان کرد: خبرنگاران زحمات مجموعه شهرداری را به خوبی انعکاس دادند که جای قدردانی و سپاس دارد.
  وی با اشاره به این که آمل در اجرای پروژه های عمرانی در سطح استان پیشرو است بیان داشت: در تمام سال های مدیریتی بنده  به بودجه پیش بینی شده رسیدیم.
  امیرسلیمانی با بیان اینکه شهرداری ها وابسته به صنعت ساختمان هستند و با رکود این صنعت درآمد شهرداری ها نیزکاهش پیدا می کند گفت: برای مدیریت در این اوضاع باید از تعریف پروژه های موازی خودداری کرد.
  شهردار آمل تملک و احداث بلوار ولایت شمالی را یک دانشگاه برای سایر شهرها تعبیر کرد و افزود: حدود 250 پلاک در این پروژه را شهرداری آمل با توافق و حتی بدون شکایت تملک کرده است و یکی از بزرگترین پروژه های بافت فرسوده کشور محسوب می شود.
  امیرسلیمانی بخش دیگری از سخنانش گفت:در کار کردن در شهر آمل خیلی سخت است و خداوند 7 سال ما را حفظ کرد که در این مدت بسیاری از عزیزان به بنده کمک کردند تا توانستیم توفیقاتی داشته باشیم.
  وی ادامه داد: امیدواریم مدیران بعدی شهرداری با توان و انگیزه بیشتری کار کنند که قطعا هر عزیزی بعد ما شهردار شود کار خواهد کرد و دعا خواهیم کرد تا موفق باشد.
  امیرسلیمانی تصریح کرد: 7 سالی که در خدمت همشهریان عزیز آملی بودیم تلاش کردیم تا جوگیر نشویم و کم فروشی نداشته باشیم.
  شهردار آمل ادامه داد: همیشه به مدیران مجموعه شهرداری گفتیم به گونه ای رفتار کنیم که مردم بعد از مدیریت ما رفتار خوبی داشته باشند و از سوی آنان مورد پذیرش قرار بگیریم.
  وی خاطرنشان کرد: خدمت 20 عضو شورای اسلامی شهر در دو دوره بودیم و احدی در این شهر اگر مواردی از بنده و مدیران ارشد شهرداری دارد که تضییع بیت المال شده و منافعی به ما رسیده است معرفی کند.
  شهردار آمل با بیان این که تک تک اعضای شورای اسلامی شهر افراد شریف و پاکدستی بودند ادامه داد: پروژه هایی را با همت شورای اسلامی شهر و فرمانداران به سرانجام رساندیم و امیدواریم در هر سنگری هستیم بتوانیم روسفید باشیم و برای شهر بزرگ آمل قدم های وسیعی داشته باشیم.
  رئیس شورای اسلامی شهر آمل نیز در سخنانی با اشاره سهم خبرنگاران در توسعه منطقه های مختلف باید مشخص شود، عنوان کرد: بیان رسانه ها باید به گونه ای باشد که حضور مردم به مشارکت افزایش یابد. رسانه ها مطالبی ننویسند که مردم ناامید شده و در توسعه شهر مشارکت نکنند.
  اسدالله تورنگ با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری آمل مصوب شده و به زودی راه اندازی می شود، گفت: اساسنامه این سازمان تدوین شده و امیدواریم راه اندازی آن در راستای خدمت رسانی به بخش فرهنگی و هنری موثر باشد.
  وی تصریح کرد:  با وجود مشکلات بودجه ای اقدامات خوبی در شهر آمل صورت گرفته است که استمرار آن نیاز است.
  رئیس شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر اینکه رسانه ها بیان کننده واقعیت باشند و صادقانه و حقیقی بنویسند، گفت: رسانه ها همچنین در راستای افزایش سواد رسانه ای اقدام کنند، زیرا گاهی برداشت های نادرست از برخی مسایل موجب می شود که خبری نادرست منتشر شود.
  امیر امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل نیز در این آیین اظهار کرد:شهر فقط نیاز به ساخت و سازهای عمرانی ندارد بلکه در کنار این ساخت و سازها به متا فیزیک و روح شهر نیاز دارد و شهرداری ها هم باید به این امر توجه داشته باشند.
  وی از شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل به دلیل اهمیت دادن به مباحث فرهنگی و هنری تقدیر کرد وگفت:این رویکرد مشارکت مردم را در توسعه شهری افزایش می دهد.
  امیر نیا تصریح کرد:همه ما دارای نواقص و ضعف هایی هستیم که قلم خبرنگاران راه رفع نقصان را نشان می‌دهد.
  وی با بیان اینکه  خبرهای امید بخش را خبرنگاران به مردم می رسانند و برای گذر از سختی‌ها این امید به زندگی را خبرنگاران می دهند افزود: از مسئولان خواستاریم تا این آینه ها نشکافیم تا نواقص خود را با استفاده از این آینه ها رفع کنیم .
  امیر نیا کسب رتبه 5 نفر از خبرنگاران در جشنواره استانی مطبوعات رتبه برتر را از افتخارات شهر آمل عنوان کرد و گفت: امسال این شهرستان میزبانی استانی جشنواره بسیج رسانه را به دبیری سینا قربانی به عهده دارد.

   ادامه خبر بازگشت
 • پیام شهردار آمل به مناسبت روز خبرنگار


  ۱۳۹۶/۵/۱۶

  «آنچه در خبرگزارى‌ها مهم است کیفیت آن است؛ زیرا هر کدام که به راستى و راستگویى نزدیکتر باشند، شوق انسان را به گوش دادن بیشتر مى‌کنند. در جمهورى اسلامى، باید صادقانه تمامى اخبار… براى مردم بازگو شود.» امام خمینی(ره)
  آگاهی مردم از واقعیت ها و حقیقت های یک جامعه مدیون اندیشه ، قلم و نگاه های قشر فرهیخته خبرنگار است . خبرنگارانی که در هرشرایط اقلیمی و در فضای پر از اضطراب سعی در انتقال مفاهیم و اخبار درست به مردم آن جامعه دارند . فرهیختگان خبری که از مردم  و برای مردم برای رسیدن به زندگی مطلوب می نگارند، نیتی بس ارزشمند دارند که نمی شود آن را با هیچ عنصر مادی ارزش گذاری کرد. نقش خبرنگاران در توسعه پایدار شهری به گونه ای بارز و مبرهن است که شهروندان رسانه و خبرنگاران را عامل پویایی شهری دانسته و برای برآورده شدن خواسته ها و نیاز های مترقی خود خبرنگاران را محرم زندگی خود می دانند . حضور به موقع ، رصد و تحلیل اتفاقات و تصمیمات سیاسی، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی خبرنگاران در شهر آمل که زبانزد کشوراست از سال های گذشته تاکنون موجب کسب افتخارات در سطوح استانی تا بین المللی شده است و ما به این جدیت و فرهیختگی می بالیم. اینجانب 17 مردادماه سالروز شهادت محمود صارمی را گرامی داشته و روز خبرنگار را به همه اهالی فرهنگ و هنر بویژه خبرنگاران معزز شهرستان آمل تبریک عرض می نمایم. امید است در پناه خداوند متعال قلم خبرنگاران روز به روز برای ترویج انسانیت و زندگی آرمانی و نگاه آنان به آینده ای پر امید هنرنمایی کند.
  احمد امیر سلیمانی
  شهردار آمل     

   ادامه خبر بازگشت
 • برگزاری لیگ دو و میدانی نونهالان مازندران یادبود مرحوم مهندس حمید رضا طاهرنژاد


  ۱۳۹۶/۵/۱۴

  با همکاری شورای اسلامی شهر ، شهرداری آمل و و هیات دو و میدانی شهرستان آمل ، لیگ دو و میدانی نونهالان پسر مازندران یادبود مرحوم مهندس حمید رضا طاهر نژاد برگزار شد.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، این مسابقات که در روز جمعه 13 مرداد برگزار شد با حضور خانواده مرحوم طاهرنژاد و مسئولان استانی و شهرستانی به پایان رسید.
  نصری رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آمل در مراسم اختتامیه ضمن تقدیر از شورای اسلامی و شهرداری آمل از حمایت در برگزاری لیگ دو و میدانی نونهالان پسر مازندران گفت: مرحوم طاهرنژاد علاوه بر خدمتگزاری گسترده ای که در آمل داشته اند در حمایت از ورزش و همچنین مدیریت مباحث آن تاثیر گذار بوده اند.
  وی با اشاره به اینکه تقدیر به ما اجازه نداد تا از مرحوم طاهرنژاد به عنوان رئیس ورزش های همگانی شهرستان آمل بهره لازم را ببریم افزود: مرحوم طاهر نژاد سابقه قهرمانی در پرتاب با نیزه را هم داشته اند و امیدوارم جامعه ورزش شهرستان بتواند افرادی مانند طاهرنژاد تربیت کند.
  در پایان این مراسم تندیس این دوره از مسابقات برای تقدیر به شهرداری آمل ، اداره ورزش  و جوانان و خانواده مرحوم طاهرنژاد تعلق گرفت.
  همچنین قهرمانان این دوره با اهدای حکم قهرمانی ، مدال و جایزه نقدی مورد تشویق قرار گرفتند.


   ادامه خبر بازگشت
 • تعریض در بلوار امام رضا(ع) به ارزش 15 میلیارد و 800 میلیون ریال


  ۱۳۹۶/۵/۱۲

  در راستای سیاست های شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل جهت تعریض بلوار امام رضا(ع) سه واحد تجاری تملک و تخریب شد.
  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، این تعریض با حضور احمدامیرسلیمانی شهردار آمل و محمد رضا عقیلی نژاد معاون  شهرسازی شهرداری آمل و سایر عوامل شهرداری روز پنج شنبه 12 مرداد ماه با تملک و تخریب واحد های تجاری صورت گرفت .
  این سه واحد تجاری در مجموع 236 مترمربع بنا داشته که تملک آن  برای شهرداری آمل 15 میلیارد و هشتصد میلیون ریال هزینه در بر داشت.
  در اردیبهشت سال جاری نیز 8 واحد تجاری برای تعریض بلوار امام رضا(ع) تملک شده بود  که با تملک این سه واحد در مرداد ماه تعداد واحد های تجاری از ابتدای سال تاکنون به 11 واحد رسید.   ادامه خبر بازگشت
 • پیام تسلیت شهردار آمل به جناب آقای مهندس اسدالله تورنگ رئیس شورای اسلامی شهر آمل


  ۱۳۹۶/۵/۷

  پیام تسلیت شهردار آمل به جناب آقای مهندس اسدالله تورنگ رئیس شورای اسلامی شهر آمل
   

  انا لله و انا الیه الراجعون
   
  جناب آقای مهندس اسدالله تورنگ
  ریاست محترم شورای اسلامی شهر آمل

  درگذشت شهادت گونه جانباز سرافراز ایران اسلامی حاج علی محمد تورنگ را به خانواده معزز و محترمتان و همچنین جامعه ایثارگران شهرستان آمل تسلیت عرض می نمایم . نقش ارزنده آن جانباز گرانقدر در حفظ ارزش های اسلام و انقلاب بر همه دلسوزان نظام جمهوری اسلامی ایران مبرهن بوده و درگذشت ایشان را ضایعه ای بس اسفناک می دانم . بنده و سایر همکاران شهرداری آمل را در غم فراغ آن مرحوم مغفور شریک بدانید.
  احمد امیر سلیمانی
  شهردار آمل
    

   ادامه خبر بازگشت
 • پیام تبریک شهردار آمل به مناسبت دهه کرامت


  ۱۳۹۶/۵/۴

  پیام تبریک شهردار آمل به مناسبت دهه کرامت
  دهه کرامت که سرآغاز عصمت و پاکی آن از ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و پایان آن با ولادت امام مهربانی ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا(ع)مزین است ، دهه ای با امید برای شیعیان است تا حس انسان دوستی ، مهربانی و پاکی را به یمن ولادت شاخصان کرامت تکریم نماییم.
  بارگاه والیان کرامت عطر خوش دلدادگی را برای مشتاقان جاودانه نموده و دست شفاعت شان دلربایی عارفانه را برای شیعیان به ارمغان آورده است تا آرامش وجودی خود را در کنار آن دو محبوب طهارت و مهربانی ببینند.
  بدینوسیله دهه کرامت را به همه شیعیان و دوستداران اهل بیت تبریک عرض نموده و امید است دلدادگی ما به آن انسان های الهی در اعمال و رفتار ما تاثیر گذاشته تا از فضل خداوندی در آخرت بهره مند شویم.
  احمد امیر سلیمانی
  شهردار آمل  

   ادامه خبر بازگشت
 • پیام تسلیت شهردار آمل به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع)


  ۱۳۹۶/۴/۲۸

  پیام تسلیت شهردار آمل به مناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع)
  بسم الله الرحمن الرحیم
  امام جعفر صادق(ع) رییس مذهب شیعه، امامی که در مقابل رفتار های کینه توزانه علیه شیعیان سعی در گسترش حکمت و معرفت اسلامی داشت موجب زنده نگه داشتن نام شیعه بر فراز قله اسلام و جهان در دایره علم و عرفان شد.
  بازخوانی سیره این امام بر همه ما شیعیان تکلیفی است برای آینده جهان اسلام تا با پیروی از آن امام همام ظهور حضرت ولی عصر (عج ) را به لطف خداوند متعال در آینده نزدیک شاهد باشیم. اینجانب سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) ششمین پیشوای امامت و ولایت را به همه شیعیان و آگاهان و عالمان جهان تسلیت عرض نموده و توفیق پیروی راه آن امام را از خالق هستی مسئلت می نمایم.
  احمد امیر سلیمانی
   شهردار آمل

   ادامه خبر بازگشت