کاهش درآمد شهرداری ها با رکود صنعت مسکن

1397/08/10


شهردار آمل گفت : رکود صنعت و بازار مسکن موجب کاهش درآمد شهرداری ها شد .
به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، احمد امیر سلیمانی افزود: شهرداری به عنوان یک نهاد صد درصد عمومی، عهده دار مسولیت خدمات رسانی به مردم است. در حال حاضربا توجه به رکود حاکم در بخش مسکن و شرایط اقتصادی ویژه ، شهرداری ها از نظر درآمد مشکل دارند.
امیر سلیمانی با اشاره به اینکه بازار مسکن با عوامل متعدد ارتباط دارد که مهم‌ترین آنها قیمت میله گرد ، تیرآهن، سیمان، یراق‌آلات ، ماسه و سیمان است افزود: وقتی این عوامل با رشد قیمت مواجه می شود، بی‌تردید قیمت مسکن هم از آن‌ها تأثیر می‌پذیرد.
وی گفت:‌کنترل قیمت نهاده‌های مسکن می‌تواند از رشد قیمت مسکن جلوگیری کند اما مهم‌ترین عامل دادن امنیت اقتصادی به جامعه و سازندگان است که می‌تواند مفید و مؤثر باشد.
شهردار آمل با اشاره به اینکه بودجه سال 97 شهرداری آمل 137 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است تصریح کرد: درآمد شهرداری ها از محل دارایی‌های ثابت، فروش املاک، عوارض پرداخت، درآمد تغییر کاربری، ... تامین می شود که هم اکنون بیش از ۶۰ درصد درآمد شهرداری در حوزه‌ای است که رکود زیادی در آن حاکم است .
امیرسلیمانی اضافه کرد: در حال حاضر سرمایه گذاری در حوزه مسکن شهر با رکود زیادی مواجه شده است و اگر انگیزه‌ها و سیاست‌های تشویقی را حذف کنیم، اوضاع بدتر خواهد شد.