پیام تبریک شهردار آمل به مناسبت روز شوراها

1399/02/09


سید حمید هاشمی شهردار آمل در پیامی 9 اردیبهشت روزملی شورا ها را به اعضای شورای اسلامی شهر، روستا و استان تبریک گفت.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، هاشمی در این پیام آورده است؛ از مهمترین اصول اجتماعی دین اسلام، اصل شورا و مشورت است که در دین مبین اسلام با دقت و اهمیت خاصی مطرح و در سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار علیهم السلام جایگاه ویژه ای دارد.

وی ادامه داد: در واقع شورا ها تجلی اراده مردم در اداره امور شهرها و روستا هاست که ماهیتی مردمی داشته و با آرای مردم شکل می گیرد تا مردم در نظام مردم سالاری دینی در پیشرفت و آبادانی شهر و روستای خویش سهیم باشند.

شهردار آمل اضافه کرد: نهاد شورا بعنوان یک پارلمان محلی با قانونگذاری در کنار شهرداری در راستای اهداف این نهاد خدمت گذار و رضایتمندی عمومی گام برمی دارد و به منظور رسیدن به شهری آباد و در حال توسعه تلاش وافر دارد.

هاشمی تاکید کرد؛ اینجانب نهم اردیبهشت روز ملی شورا ها را به تمامی اعضای محترم شورای اسلامی شهر، روستا واستان؛ بویژه اعضای محترم شورای اسلامی شهرآمل تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

گفتنی است؛ امام خمینی معمار بزرگ انقلاب با توجه به اهمیت موضوع در نهم اردیبهشت 1358 هجری خورشیدی، شورای انقلاب را موظف کرد تا آیین نامه اجرایی تشکیل شوراها را تنظیم کند اما انتخابات شوراهای شهر و روستا به علت های گوناگون تا هفتم اسفند 1377هجری خورشیدی برگزار نشد و در نهایت این مهم به وقوع پیوست و سرانجام نخستین دوره شوراهای شهر و روستا در نهم اردیبهشت 1378 هجری خورشیدی گشایش یافت و این روز در تقویم کشور با عنوان «روز شوراها» به ثبت رسید.