نهاد توسعه محلی در آمل راه اندازی می شود

1398/07/23

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری آمل از راه اندازی دفتر تسهیل گری با عنوان دفتر (نهاد توسعه محلی) از طریق منابع دولتی در سال 99 خبرداد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل، مهدی حسن نژاد عمرانی با اعلام این خبر اظهار کرد: طی مذاکرات انجام شده با مدیر کل دفتر هدایت برنامه های بازآفرینی شهری وزارت راه و شهرسازی ، اداره کل راه و شهرسازی مازندران و با حمایت های سرپرست شهرداری و رئیس شورای اسلامی شهر آمل جهت گرفتن اعتبار برای راه اندازی دفاتر تسهیل گری این بودجه از محل اعتبارات منابع دولتی ( شرکت بازآفرینی پایدار شهری ایران ) در سال 99 تامین می گردد .
وی با اشاره به اینکه دفاتر تسهیل گری در حقیقت آسان ساختن و سرعت بخشیدن به فرآیند یا موضوعاتی است که عموما از راه فعالیت ها و یا ساز و کار های اجتماعی انجام می شود خاطر نشان کرد: در شهر آمل با توجه به مساحت محدوده های بازآفرینی و نیاز مبرم به بهره مندی از مشارکت حداکثری مردم در فرآیند برنامه ریزی ,نوسازی و توانمند سازی این گونه بافت ها انتظار میرود دفاتر تسهیل گری نوسازی به منظور تسریع و تسهیل نوسازی این بافت ها راه اندازی شود.

 حسن نژاد عمرانی گفت: این دفتر با تاکید بر رویکرد مشارکت و توانمند سازی ساکنین بافت های فرسوده نقش موثری در این زمینه ایفا می نماید و محل فعالیت آن در آمل سرای محله در نظر گرفته شده است.