نصب 296 تابلوی نامگذاری معابر و کوچه های سطح شهر

1397/09/05

 

مدیر اداره روابط عمومی شهرداری آمل گفت: 296 تابلوی نامگذاری خیابانها و معابرشهری در دوماه آبان و آذر در سطح شهر نصب شد . به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ؛ امیر منوچهری آملی با تشکر ویژه از همراهی سید جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بعنوان رئیس کمیته نامگذاری شهر، افزود: نام خیابان ها و معابر مهم شهر در کنار مبلمان شهری، فضاهای سبز تعریف شده، میدان ها، خیابان ها، حمل ونقل، گرافیک و نمایه هایی که در شهر استفاده می شوند از مهم ترین نمادهای شهری هستند که ، در واقع معرف فرهنگ، میزان پیشرفت و البته شناسنامه یک شهرمحسوب می شود.

منوچهری آملی با بیان اینکه، از طرفی نام گذاری معابر باید بر اساس فرهنگ،پیشینه و مرتبط با نام مفاخر دینی،فرهنگی ، سیاسی ، یادگاران دفاع مقدس و شهدای عزیز باشند اظهار داشت : در کنار همه این عوامل لزوم توجه به خواست های مردم نکته ای است که نباید فراموش شود زیرا در نهایت تمامی خدمات صورت گرفته در شهر مستقیم و یا غیر مستقیم با زندگی مردم شهر در ارتباط است.

وی ادامه داد : علاوه بر این در نام‌گذاری‌ها موارد دیگری از جمله آسان‌ بودن اسامی برای آدرس‌دهی و مأنوس بودن آن برای مردم نیز رعایت می‌شود. ولی طبعاً جلب رضایت تمام سلایق و تأمین نقطه نظرات همه شهروندان در نام‌گذاری‌ها امکان‌پذیر نیست که از این بابت از شهروندان عذر خواهی می کنیم .

مدیر اداره روابط عمومی شهرداری آمل در خاتمه از شهروندان درخواست کرد، نظرات خود را در این زمینه، با سامانه ۱۳۷ در میان بگذارند تا از مشارکت مردم در هویت سازی فرهنگی شهر استفاده شود.

گفتنی است ؛ از ابتدای سال تا کنون تعداد 870 عدد تابلوی نامگذاری معابر شهری از طریق اداره روابط عمومی شهرداری ساخته و از طریق واحد عمران نصب شده است .