مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل خبر داد : جمع آوری بیش از 45 تن خاک و نخاله ساختمانی در روز

1393/03/01

 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل از جمع آوری بیش از 45 تن خاک و نخاله ساختمانی در روز از نقاط مختلف شهر آمل خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل ، محمد للهی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل اظهار داشت : با توجه به گسترش شهر نشینی و به دنبال آن عملیات ساخت و ساز و فعالیت ساختمانی روزانه بطور متوسط بیش از 45تن خاک و نخاله ساختمانی در شهر آمل تولید می شود که توسط این سازمان جمع آوری می شود .
وی در ادامه افزود : خوشبختانه عملیات جمع آوری این ضایعات نخاله به شکل مکانیزه انجام می شود و در حال حاضر 5 دستگاه خودروی خاک و نخاله در سطح شهر فعالیت می نمایند که در این خصوص نزدیک به 30 عدد باکس مخصوص جمع آوری خاک و نخاله در نظر گرفته شده است .
للهی در این زمینه تصریح کرد : تولید این میزان خاک و نخاله ساختمانی سبب شده است که محل تخلیه خاک و نخاله ما رو به پایان باشد و نهایتاً تا اخر امسال بیشتر گنجایش نخواهد داشت و اگر اقدامی در این زمینه صورت نگیرد و محل مناسبی انتخاب و تامین نگردد با مشکلات عدیده روبرو خواهیم شد .
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل افزود : خاک و ضایعات ساختمانی رها شده در شهرها و حاشیه آنها خطرات بسیار زیادی برای محیط زیست و سلامت شهروندان در پی دارد که می تواند باعث مشکلات ریوی برای شهروندان گردد که علاوه بر آن سبب نازیبایی منظره شهر و بعضاً بروز سانحه نیز می گردد .
وی همچنین یادآور شد که اکیپ های ویژه ای در خصوص نظارت بر تخلیه غیر مجاز وجود دارد که بطور شبانه روزی اقدام به گشت زنی می نمایند و در صورت مشاهده با متخلف برخورد قانونی صورت می گیرد و برابر ضوابط و مقررات قانون مدیریت پسماند شهرداری آمل اخذ جریمه ، توقیف خودرو از طریق مراجع قضایی اقدام خواهد شد .

 للهی در پایان افزود : شهروندان عزیز آملی به هنگام تخریب ساختمان و تولید نخاله ساختمانی می توانند ضمن تماس با شماره تلفن 2229014 سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل نسبت به درخواست مخازن با ظرفیتهای مناسب برای مدت مورد نیاز اقدام تا پس از تحویل و بارگیری و اعلام مجدد به سازمان پسماند شهرداری آمل نسبت به بارگیری و تخلیه نخاله و خاک اقدام گردد .