مدیرعامل سازمان آرامستان شهرداری آمل خبر داد : تهیه طرح جامع بهشت امام زاده عبدالله (ع) آمل

1393/08/22

 مدیر عامل سازمان آرامستان شهرداری آمل ضمن قدردانی از حمایت های شورای اسلامی شهر و شهردار آمل در جهت اجرایی نمودن طرح جامع بهشت امام زاده عبدالله ( ع) آمل گفت : این طرح پس از بررسی های متعدد و مشاوره با دست اندرکاران تهیه شد و دور نمای آینده بهشت امام زاده عبدالله (ع) در این طرح دیده شده است . 

به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل ، سید محمد موسوی مدیر عامل سازمان آرامستان شهرداری آمل در توضیح چشم اندازهای بهشت امام زاده عبدالله (ع) در این طرح گفت : با توجه به حجم عظیم زائران اهل قبور و به منظور جلوگیری از ایجاد ترافیک در مناسبت ها و آئین های مختلف ، تمامی خیابان ها بهسازی و سنگ فرش خواهد شد تا تردد به سهولت انجام گیرد .
مدیر عامل سازمان آرامستان شهرداری آمل ادامه داد : در این طرح جامع ، پارک کودک ، فضای سبز ، آلاچیق برای زائران ، نمازخانه برادران و خواهران و ... تدارک دیده شده است که بزودی عملیات ساخت آن شروع خواهد شد .
موسوی در خصوص ساخت غسالخانه مدرن در بهشت امام زاده عبدالله (ع) بیان داشت : طرح ساخت این غسالخانه به مساحت 780 متر دارای دو غسالخانه مجزا مردانه و زنانه ، اطاق تشریح پزشکی قانونی ، اطاق انتظار برای مراجعین و سردخانه به مساحت 100 متر مربع با حجم بالای گنجایش می باشد .
وی اضافه کرد : تیپ کار سردخانه فقط در 7 کلان شهر کشور اجرا شده است و برای اولین بار در مازندران توسط این سازمان در بهشت امام زاده عبدالله (ع) اجرا می شود که عملیات پی کنی و فندانسیون آن در دست اجرا می باشد .
مدیر عامل سازمان آرامستان شهرداری آمل با تاکید بر اینکه در فصل زمستان زائرین و صاحبان متوفی که برای زیارت اهل قبور به مزار مشرف می شوند باید از امکانات خوبی برخوردار باشند تصریح کرد : طراحی ساخت ایستگاه اتوبوس به مساحت 90 متر مربع به اتمام رسیده که بزودی عملیات ساخت آن شروع خواهد شد .
وی همچنین یادآور شد : ساخت 7 باب مغازه با کاربری های گل فروشی ، سنگ فروشی ، سوپر مارکت ، فرهنگی و هنری و ... به اتمام رسیده و بزودی واگذاری خواهد شد .
موسوی با اشاره به اینکه سردرب نمادین بهشت امام زاده عبدالله (ع) باید گویای جایگاه آن مکان باشد گفت : سردرب بهشت امام زاده عبدالله (ع) مشرف به کمربندی آغوزبن با طرح الله ، نقشه ، طرح و مشخصات آن تهیه شده است که دیوارکشی آن در حال اجرا می باشد .
مدیر عامل سازمان آرامستان شهرداری آمل با اشاره به خرید دو دستگاه آمبولانس جدید که به ناوگان حمل و نقل سازمان اضافه شده است بیان داشت : با توجه به اینکه ماموریت این سازمان از امام زاده هاشم (ع) تا شهرستان آمل می باشد می طلبد برای حمل اجساد از آمبولانس های جدید طبقاتی استفاده شود که خوشبختانه با حمایت های شورای سازمان و شهرداری دو دستگاه آمبولانس طبقاتی به این منظور خریداری شده است .
وی یادآور شد : با توجه با حجم بالای کار در سازمان و تصادفات عدیده خصوصا در جاده هراز مجدداً دو دستگاه آمبولانس طبقاتی دیگر برای حمل اجساد خریداری شده که بزودی وارد ناوگان حمل و نقل سازمان خواهد شد .