علیزاده : اعضای ستاد بحران برای مقابله با حوادث احتمالی فصل زمستان آماده باشند

1397/10/04


معاون خدمات شهری شهرداری آمل گفت: با فرا رسیدن فصل زمستان و پیش بینی برف و باران و سرما در این فصل، اعضای ستاد مدیریت بحران در راستای ارتقاء آمادگی خود برای مقابله با هرنوع حادثه احتمالی برنامه ریزی کنند.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، علی علیزاده در جلسه پیشگیری و پیش بینی ستاد مدیریت بحران شهرداری در آستانه فصل زمستان ، با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم در زمان پیش از بحران مدیریت صحیح اعمال کنیم افزود: وقتی برای پیشبینی مبلغی هزینه می‌شود در واقع  سرمایه گذاری است.

علیزاده اظهار داشت: رصد و بازبینی دوره‌ای پل‌های کم ارتفاع توسط دستگاه های اجرایی ذیربط که عمدتا بهنگام جاری شدن سیلاب سبب مسدود شدن مسیر رودخانه و انحراف آب و بروز خسارت می شود نیز جزو مواردی است که باید در دستورکار اعضای ستاد قرار بگیرد.

علیزاده با تاکید برضرورت اقدامات بازدارنده و جلوگیری از ساخت و سازها در حریم و بستر رودخانه ها، گفت: اگر با متجاوزان به حریم و بستر رودخانه‌ها برابر مقررات برخورد قانونی لازم صورت گیرد دیگر شاهد آبگرفتگی منازل شهروندان در حریم رودخانه ها نخواهیم بود .  

وی ادامه داد ؛ برای نمونه باید عرض کنم ، محله معروف به 72 تن در ضلع غربی میدان هزار سنگر در اولین بارش شدید دچار آبگرفتگی می شود که نیروهای خدمات رسان و تجهیزات شهرداری همیشه در آن بخش زمین گیر می شوند .

معاون خدمات شهری با بیان اینکه با ساخت و ساز غیرمجاز در حریم و بستر رودخانه ها مانع عبور و مسیر طبیعی آب می شود و لایروبی را با مشکل مواجه می کند ، اظهار داشت : ساخت و ساز غیر مجاز با هماهنگی و کمک دادستان محترم در حال پیگیری است .

وی با بیان اینکه شهرداری و سازمانهای وابسته در کنار اعضای ستاد مدیریت بحران تجربیات خوبی  را برای مقابله با برف و یخبندان سال گذشته دارد ، ادامه داد : ما به عنوان خانواده مدیریت بحران برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید با پیش بینی ها و برنامه ریزی صحیح و کاربردی ، آمادگی لازم را برای جلوگیری و مقابله با بلایا و بحران‌ها داشته باشیم ، تا خسارتها را برای شهروندان به حداقل برسانیم .