طرح توانمندسازی شهرداری آمل در سکونتگاه های محروم شهری پایلوت کشوری شد

1393/08/17

 معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه شهرستان آمل گفت : با اعلام وزارت کشور ، طرح ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه های غیر رسمی و محروم یکی از مناطق کم توسعه یافته شهر آمل که توسط شهرداری آمل در سالجاری اجرا شده بود ، به عنوان پایلوت کشوری انتخاب شد همچنین شهر آمل به عنوان شهر برتر در زمینه جمع‌آوری متکدیان نیز مطرح شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل ، غلامحسین شفیع زاده در جلسه ساماندهی متکدیان 5 شهرستان مرکزی مازندران که با حضور فرمانداران و شهرداران این شهرها در فرمانداری آمل برگزار شد ، گفت : شهرداری آمل ، طرح ساماندهی و توانمندسازی سکونتگاه های غیر رسمی در این شهر را توسط سازمان بهسازی و نوسازی این شهرداری در منطقه امت آباد که از مناطق کم توسعه یافته این شهر می باشد اجرا و نتایج حاصل از آن نیز امیدوار کننده و رضایت بخش بوده است .
وی افزود : با اقدام های حمایتی و خدماتی رفاهی شهرداری آمل در منطقه محروم امت آباد ، شرایط لازم برای بهره مند شدن اهالی این منطقه از سایر خدمات اولیه رفاهی و عمومی توسط دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهرستان نیز فراهم و تامین شد .
معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل گفت : خوشبختانه با برگزاری جلسات میدانی و حضور برخی از دستگاه های اجرایی نظیر شبکه بهداشت و درمان ، بهزیستی ، کمیته امداد ، اداره ورزش و جوانان ، نیروی انتظامی و بخشداری خدمات خوبی در راستای توانمندسازی مناطق کمتر توسعه یافته و محروم شهری به شهروندان ارائه شده است .
شفیع زاده ادامه داد : شهرداری های شهرهای مرکزی مازندران می توانند در همکاری شهرداری آمل از این طرح موفق ، در راستای توانمندسازی سکونتگاه های غیر رسمی شهرهای استان الگوبرداری کنند .