صرفه جویی در هزینه ها در دستور کار شهرداری آمل /کاهش درآمد در شرایط کرونا

1399/05/20


 

شهردار آمل گفت: در شرایط کرونا قرار داریم و از نظر درآمدی با مشکل و کاهش  مواجه هستیم.

سید حمید هاشمی در جلسه بررسی واگذاری پروژه ها به واحد عمرانی  شهرداری افزود؛ در شرایط فعلی الویت با پرداخت حقوق پرسنل شهرداری است.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، هاشمی با اشاره به اینکه به منظور کاهش هزینه ها واگذاری پروژه ها به واحد عمرانی شهرداری می تواند در این شرایط برای پیش بردن برنامه ها و پروژه های پیش بینی شده شهرداری کمک کننده باشد.

وی بابیان اینکه صرفه جویی در این مقطع یک اصل مدیریتی است، ادامه داد؛ کرونا یک تهدید است و با مدیریت صحیح می شود آنرا به فرصت تبدیل کرد. شهر آمل در حال ساخته شدن است و شهرداری می تواند تامین کننده مصالح این ساختن، به صورت استاندارد باشد.

با تولید محصول استاندارد در زمینه بتن با برند شهرداری می شود درآمدزایی ایجاد کرد.

شهردار آمل اظهار داشت؛ سقف بودجه عمرانی شهرداری در سال جاری، ۱۵۰ میلیارد تومان است و با انجام حدود یک سوم این اعتبار توسط واحد عمرانی شهرداری می شود، ۵۰ درصد در هزینه های واگذاری پروژه ها به پیمانکار به نفع شهرداری صرفه جویی کرد.

گفتنی است؛ اجرای پروژه امیر 7 ( بلوار منفرد ) در ایام کرونا کار مشترک واحد فنی - نظارت و واحد عمران شهرداری بود؛ هم اکنون نیز اجرای رمپ میدان 7 تیر، توسط واحد عمران شهرداری در حال انجام است.