شهردار آمل؛ پروژه ساماندهی ورودی های شهر از محور هراز آغاز می شود

1400/02/09

شهردار آمل؛ پروژه ساماندهی ورودی های شهر از محور هراز آغاز می شود

سید حمید هاشمی گفت؛ ورودی های شهر در شان و منزلت مردم شهر تاریخی، فرهنگی و صنعتی آمل نیست، ساماندهی ورودی ها شهر از محور هراز آغاز می شود.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، هاشمی در جلسه هماهنگی اجرای پروژه ساماندهی ورودی آمل از محور هراز در فرمانداری این شهرستان افزود؛ با اصلاح ورودی های شهر  که یکی از دغدغه های شهروندان آملی است؛ ساماندهی ترافیک، افزایش ایمنی، زیبا سازی، رفع نقاط خطر ناک و حادثه آفرین انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه احداث زیر گذر، مقدمه ساماندهی ورودی شهر از محور هراز در محدوده پست الغدیر است، تصریح کرد؛  وجود تاسیسات آب، برق، گاز و مخابرات مانع احداث زیر گذر در فاز اول این پروژه است که برای رفع آن نیاز به همکاری ادارات مرتبط دارد. 

فرماندار آمل در این جلسه از تلاش شهردای برای آبادانی شهر تشکر کرد و گفت؛ با ورودی نابسامان هر شهری، مردم آن شهر و استان قضاوت می شوند. 

شریعت اضافه کرد؛ از محور هراز متصل به پایتخت هستیم. استان گردشگر پذیر و شهری مهمانپذیر هستیم و این ورودی مورد پسند و قابل قبول نیست .

وی افزود؛ صنعت توریست در آینده در استان مازندران رونق خواهد گرفت و نیاز است زیرساخت های لازم در شهر ایجاد شود. شهرداری با همین نگاه، ورودی شهر از هراز  و بابل را ساماندهی می کند.  

 به گفته بهزادی مشاور طرح های ترافیکی شهرداری آمل مانع اصلی احداث زیر گذر در حال حاضر انتقال دو لوله اصلی آب شهری است که در این جلسه مقرر شد، اداره آب و فاضلاب شهری نسبت به فراهم کردن مقدمات جابجایی آن در اسرع وقت اقدام کند.

با ساماندهی ورودی هراز از محور هراز در فاز اول زیر گذر و رمپ های طرفین احداث شده و در فاز های بعدی دو باند کند رو، نصب چراغ روشنایی و ساخت نمای مغازه ها با معماری ایرانی و طرح های رواقی اجرایی می شود.

در این جلسه زمان اجرای پروژه سه تا چهار ماه عنوان شد.

گفتنی است، در این جلسه روئسای ادارات آب و فاضلاب شهری، برق، گاز، مخابرات، راهداری و پلیس راهور حضور داشتند.