شهردار آمل : خدمت رسانی شهرداری ها ، با بازگشت ارزش افزوده تسریع می شود

1397/09/15


احمد امیرسلیمانی گفت: بازگشت 3 هزار و 200 میلیارد تومان ارزش افزوده حاصل در آمدهای مالیاتی به شهرداری ها ، مشکلات مالی این نهاد ها را تا حدودی برطرف و خدمت رسانی به شهروندان را تسریع می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره شهرداری  آمل، امیرسلیمانی ضمن تشکر از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ، بخاطر مصوبه هفته گذشته جهت بازگشت 3 هزار و 200 میلیارد تومان از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور افزود : کمبود منابع مالی وجه اشتراک بیشتر شهرداری‌ها و عمده‌ترین دغدغه‌های مدیران شهری در شرایط اقتصادی فعلی است. این مشکل در شهرهای کوچک و میانی به دلیل محدودیت در وضع عوارض و ایجاد درآمدهای محلی ؛ وضعیت را بحرانی‌تر کرده است.

وی در ادامه از همراهی و همکاری مجلس محترم بویژه نمایندگان استان مازندران و نماینده محترم شهر آمل در مجلس شورای اسلامی تشکر و تصریح کرد: خوشبختانه  تعامل و همراهی نماینده مردم آمل ، فرماندار و شورای اسلامی شهر در مدیریت شهری آثار و برکات بسیاری برای شهر بهمراه داشته است.

شهردار آمل با اشاره به اینکه میزان اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده نزدیک به سه هزار و 200 میلیارد تومان است وهم اکنون این اعتبار در اختیار سازمان هدفمندی یارانه هاست و توسط این سازمان هزینه می شود ، ادامه داد : در حال حاضر شهرداری‌ها در وضعیت بسیار نامساعدی از نظر اعتبارات قرار گرفته‌اند، اگر این کار صورت نگیرد 800 شهرداری در کشور با مشکل جدی مواجه خواهند شد.

گفتنی است ، در ردیف بودجه 97، 32 هزار میلیارد ریال از درآمد مالیات بر ارزش افزوده شهرداری ها به هدفمندی یارانه ها اختصاص داده بودند که در هفته جاری  با رای نمایندگان مجلس با بازگشت آن از هدفمندی یارانه ها به شهرداری ها و دهیاری ها موافقت شد.