شهردار آمل خبر داد : آغاز عملیات بهسازی سه کوچه پرتردد شهرآمل با معماری سنتی

1393/03/04

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل ، احمد امیرسلیمانی شهردار آمل در جمع خبرنگاران در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر آمل در جلسه تجلیل از خبرنگاران به منظور پوشش رسانه‌ای جشنواره فرهنگی هنری تی تی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی  محکم تر از همیشه قدم برمی‌دارد گفت : بهسازی کوچه های غربی و شرقی شهرداری و کوچه مخابرات ( ایران ) که در ساعت های مختلف شبانه روز محل تردد بسیاری از شهروندان می باشد آغاز شد که پس از کف سازی ، سنگ فرش و احداث طاق و سقف سنتی این کوچه ها در دستور کار می باشد .
وی افزود : برنامه شهرداری آمل بر این است تا با الهام از طرح های پیشنهادی شورای اسلامی شهر و همکاری مالکان واحدهای صنفی محدوده این خیابانها به سبک معماری سنتی بازسازی شود .
شهردار آمل با اشاره به اینکه شورا و شهرداری برای حفظ بافت تاریخی و سنتی در مرکز شهر ، از سال گذشته احیاء بازار چهارسوق این شهر را آغاز کرده است ، اضافه کرد : تاکنون بهسازی راسته عطاران و زرگرها به پایان رسیده و بزودی احیاء راسته نمدمال ها نیز آغاز خواهد شد .
امیرسلیمانی با بیان اینکه شورا و شهرداری مصمم است تا بهسازی این مناطق زیبا با  بافت و بناهای تاریخی و نمادهای اصلی شهر آمل تا پایان سال جاری به اتمام برسد تصریح کرد : بازار سنتی پایین بازار آمل که معروف به چهارسوق می باشد یکی از منحصر به فردترین بازارهای قدیمی کشور است که ساخت سقف این بازار به شکل سنتی در سالجاری انجام خواهد شد .
وی همچنین به عقد قرارداد با یک شرکت مشاور با اعتبار ۲ میلیارد ریال برای اجرای طرح ساماندهی رودخانه هراز که از داخل شهر آمل می گذرد ، اشاره و تصریح کرد : این طرح بزودی با هدف ساماندهی رودخانه و حاشیه آن و بهره مندی شهروندان و گردشگران از زیبایی های این رودخانه پرآب در میان شهر آمل ، اجرایی خواهد شد .

شهـردار آمل ساخت خیابان 18 متری پاسداران ( اتصالی خیابان نور به بلوار مدرس ) در غرب آمل به طول 5/2 کیلومتـر و بلـوار ولایت ( اتصالی بلوار طالب آملی به بلوار شیخ فضل ا... نوری ) در مسیر شرق به غرب آمل را از مهمترین طرح های عمرانی شهرداری آمل در سال جاری بیان کرد و افزود : شهرداری آمل اکنون در حال توافق با مالکان واقع در مسیر این دو بلوار است که خوشبختانه بخش زیادی از تملک های این دو مسیر به پایان رسیده و اجرای نهایی آن هم بزودی آغاز خواهد شد .