شهردار آمل؛ با واگذاری بستررودخانه هراز، فاز اول ساماندهی رودخانه آغاز می شود

1399/02/11


سید حمید هاشمی گفت: با واگذاری بستر ضلع شرقی رودخانه هراز حدفاصل سرای مهر - کمربندی محمودآباد (حد فاصل آهی رود – نمایشگاه) از سوی اداره امور آب شهرستان به شهرداری، آمادگی کامل برای آغاز عملیات زیبا سازی، ساماندهی و ایمن سازی بستر رودخانه هراز وجود دارد.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، هاشمی در جلسه ساماندهی بستر رودخانه هراز با حضور رئیس اداره امور آب شهرستان آمل و محمودآباد با اشاره به آمادگی کامل شهرداری و تامین اعتبارات این پروژه افزود: حمایت دادستان محترم آمل از طرح ساماندهی بستر رودخانه هراز در استان نظیر ندارد و تاکیدشان بر تعیین تکلیف و آزادسازی حریم و بستر این رودخانه در محدوده شهری است. رودخانه هراز مانند یک گوهر در قلب شهر است. در حال حاضر اگر اقدامی نکنیم در حق شهر و مردم کم کاری می کنیم.

وی با اشاره به اینکه در فاز نخست 600 متر از این پروژه اجرایی و ساماندهی خواهد شد، ادامه داد؛ شهرداری آمل به منظور نجات رودخانه هراز طرح ساماندهی این رودخانه با ارزش را با کمک دادستان و اداره امور آب شهرستان انجام خواهد داد.

لطفی رئیس اداره امور آب شهرستان آمل و محمودآباد در این جلسه گفت؛ از نگاه ویژه دادستان شهرستان به موضوع آزاد سازی بستر رودخانه کبیرهراز قدردانی می کنیم و در کنار شهرداری هستیم و در زمان تعیین شده از سوی دادستان محترم در خصوص تعیین تکلیف و آزادسازی رودخانه هراز اقدام می شود.

گفتنی است؛ در این جلسه کوهستانی معاون امور مالی اداری شهرداری، مهندس موتمنی معاون عمرانی و شهرسازی شهرداری ، ، سالار مدیر طراحی، فنی و نظارت شهرداری، گلی مسئول امور قراردادهای شهرداری و مشاور طرح حضور داشتند.