شهردار آمل ؛ آغاز عملیات عمرانی، ساماندهی و بهسازی بلوار امام علی (ع)

1397/09/25

احمد امیر سلیمانی از آغازعملیات عمرانی، ساماندهی، بهسازی و اصلاح طرح هندسی  بلوار امام علی (ع) با هدف تسهیل در عبور و مرور و افزایش ایمنی در این محور خبر داد .  


به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل امیرسلیمانی با پوزش از شهرواندان بابت اختلالی که  روزهای آینده با آغاز عملیات اجرایی در عبور و مرور این محور پیش خواهد آمد ، افزود: بلوار امام علی (ع) بعنوان یکی از مدخل های ورودی شهر آمل، وجود بیمارستان امام علی (ع) به عنوان تنها بیمارستان زنان و زایمان شهرستان آمل که غرب مازندران را نیز تحت پوشش دارد، شرکت بزرگ لبنی کاله آمل، شهرک صنعتی چمستان، چندین کشتارگاه بزرگ صنعتی طیور و چندین واحد تولیدی، صنعتی و نیز جاذبه های گردشگری طبیعی در این جاده موجب افزایش حجم تردد و ترافیک در این مسیر شده است .

وی بابیان اینکه ساماندهی این بلوار به طول یک کیلومتر و در دو مسیر رفت و برگشت  با عرض 35 متر انجام خواهد شد تصریح کرد: در یک طرح کوتاه مدت و با هدف کاهش ترافیک و ارتقاء سطح سرویس این مسیر، اقداماتی نظیر؛اجرای رفیوژ وسط بلوار ،اصلاح طرح هندسی تقاطع ها ، اجرای جوی آب ، پیاده رو سازی ، خاکبرداری ، زیرسازی ، آسفالت و اجرای میدان و دوربرگردان موقت با پیش بینی هزینه ی یک میلیارد و 500 میلیون تومان صورت می گیرد .

شهردار آمل با اشاره به اینکه این پروژه از طریق  واحد عمران شهرداری آمل انجام می پذیرد اضافه کرد: هم اکنون واحد عمران مشغول تجهیز کارگاه در ابتدای پروژه است .

گفتنی است ؛ در این طرح بلوار امام علی (ع) (از ابتدای تقاطع فجرتا انتهای محدوده شهری) به طول یک کیلومتر ساماندهی و بهسازی خواهد شد .