شهردارآمل در نشست با سازمانهای مردم نهاد؛ بهره برداری از اولین پناهگاه سگ های بلاصاحب بزودی

1399/12/16

سید حمید هاشمی گفـت؛ به منظور ایجاد آرامش شهروندان و ارتقای سطح سلامت و بهداشت عمومی؛ اولین پناهگاه سگ های بلا صاحب شهرداری آمل بزودی بهره برداری می شود.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل؛ هاشمی در نشست با تعدادی از اعضای سازمانهای مردم نهاد و دوست داران محیط زیست، از اختصاص و آماده سازی زمینی خارج از شهر به منظور نگهداری از سگ های بلاصاحب خبر داد و اضافه کرد؛ شهرداری زمینی به مساحت سه هزار متر مربع خریداری کرد. در فاز اول 11 غرفه در مجموع 600 متر از این زمین با سازه های سبک به عنوان پناهگاه نگهداری و ساماندهی سگ های بلاصاحب آماده بهره برداری است.


وی با اشاره به استقرار کانکس هایی برای نگهداری از غذای سگ ها و همچنین محل عقیم سازی و واکسیناسیون این حیوان ها ادامه داد؛ با راه اندازی و انتقال سگ های بلاصاحب به این پناهگاه؛ خدمات لازم در جهت عقیم سازی، غذا رسانی و عملیات درمانی توسط شهرداری آمل، گروه های حامی حیوانات و دوستداران محیط زیست انجام خواهد شد.
شهردار آمل ادامه داد؛ به منظور بررسی چالش‌ها و راهکارهای موجود در حوزه ساماندهی سگهای بلاصاحب جلسات متعددی با کارشناسان و متخصصان در این زمینه صورت گرفته است. برای ساماندهی و نگهداری سگ های بلاصاحب به همکاری و کمک سازمانهای مردم نهاد،  دوست داران و فعالان محیط زیست نیازجدی داریم.
هاشمی در این نشست تصریح کرد؛ به طور قطع ایجاد این پناهگاه چالش ها و مشکلات فراوانی برای شهرداری داشته اما شهرداری آمل ارائه اینگونه خدمات را وظیفه خود دانسته و دست یاری تمامی انجمن های حمایت از حیوانات را به گرمی می فشارد وآمادگی دارد، به منظور استفاده و بهره گرفتن از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد فعال در این بخش مکانهای نگهداری سگ های بلاصاحب را به دو یا حتی سه مکان افزایش دهد.