زنگ آتش نشانی آمل در نیمه اول خرداد ۱۱۴ بار به صدا درآمد

1400/03/18


سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل از انجام 114 مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات در نیمه ی اول خرداد ماه در آمل خبر داد .

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، امید صالح پور سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل گفت :در114 مورد عملیات انجام شده در نیمه ی اول خردادماه ، 20 نفر از شهروندان که در آسانسور محبوس شده بودند نجات یافتند و 8 نفر از شهروندان گرامی مصدوم که توسط اورژانس 115 به بیمارستان منتقل شدند.

صالح پور با بیان این آمار افزود : در پانزده روز ابتدایی خردادماه طی برقراری تماس های تلفنی از سوی شهروندان با مرکز فرماندهی آتش نشانی 125 ، 114 مورد عملیات اطفای حریق و امداد و نجات توسط آتش نشانان و نجاتگران سازمان انجام شد که از این میان 25 مورد اطفای حریق و 89 مورد حادثه بود.

 در میان آتش سوزی ها ، بیشترین آمار مربوط به  آتش سوزی واحد مسکونی با 10 مورد و بیشترین عملیات امدادی مربوط به محبوس شدن افراد داخل آسانسور با 61 مورد و گرفتن حیوانات اهلی و موذی با 19 مورد گزارش شد .

شایان ذکر است بیشترین علت محبوس شدن  در آسانسور ، نوسان و قطعی برق شهر می باشد و سرپرست سازمان آتش نشانی از شهروندان خواست جهت حفظ ایمنی بیشتر خود و خانوادشان به زمانبندی خاموشی های ارائه شده از سوی اداره برق آمل توجه بیشتری داشته باشند .