رئیس شورای اسلامی شهر آمل در نماز جمعه آمل ؛ تکمیل پروژه های نیمه کاره یکی از سیاست های شورای دوره چهارم است

1393/02/21
رئیس شورای اسلامی شهر آمل در نماز جمعه آمل گفت : نگاه شورای دوره چهارم به منطقه ای خاص از شهر نیست بلکه چهار گوشه شهر از خدمات شورا و شهرداری بهره مند می شوند .
به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل ، خسرو ابراهیم زاده رئیس شورای اسلامی شهر آمل ، ضمن تبریک 13 رجب سالروز میلاد باسعادت اولین پیشوای شیعیان حضرت علی (ع) و تشکر ویژه از حمایتهای امام جمعه ، مسئولین شهری و همکاران از مجموعه شورا و شهرداری گفت : حضرت علی (ع) نمونه ی کامل یک مدیر اسلامی است و نگاه به اهمیت او به مبحث مدیریت این مهم را مشخص می کند که اگر مدیران ناشایست در مسند مدیریت قرار گیرند و راه و روش صحیح مدیریت را فرا نگیرند آن شهر ، جامعه و مردم هرگز روی صلح و اصلاح را نخواهند دید .
رئیس شورای اسلامی شهر آمل با بیان اینکه سیاست کلی شورای دوره چهارم علاوه بر امور عمرانی پرداختن به امور فرهنگی ، حضور در تمامی مناطق و فعالیت جامع و کامل با همت شهردار و یکایک نیروهای شهرداری است افزود : انتخاب و ابقاء شهردار آمل بعنوان اولین اقدام موثر شورای دوره چهارم بود که نتیجه این ابقاء افتتاح ۹ پروژه شهری به صورت همزمان در چهار گوشه شهر ، در پایان سال ۹۲ جهت بهره مندی شهروندان فهیم آملی صورت گرفت .
ابراهیم زاده تکمیل پروژه های نیمه کاره را یکی دیگر از سیاست های شورای دوره چهارم بیان کرد و اظهار داشت : پروژه بلوار ولایت شمالی و ولایت جنوبی که نزدیک به هفت سال عملیات اجرایی آن آغاز شده و نیمه کاره مانده ، با گذشت حدود 8 ماه از این دوره ی شورا ، بخش زیادی از پلاک های واقع در این مسیر تملک شده و تمام سعی مان بر این است تا بلوار ولایت شمالی را در دهه فجر سالجاری به بهره برداری برسانیم و این پروژه به عنوان هدیه ی خوبی برای شهروندان عزیز است و با افتتاح این پروژه کاهش بار ترافیکی منطقه را شاهد خواهیم بود .
وی افزود : یکی از مصوبات شورای دوره چهارم احداث خیابان 18 متری در خیابان نور است که برآوردهای آن صورت گرفته ، تملک آن شروع شده و بزودی اقدامات اجرایی آن آغاز خواهد شد تا بار ترافکیی میدان فجر کاهش یابد .
رئیس شورای اسلامی شهر آمل تصریح کرد : نگاه مردم این بود که شورا و شهرداری در خدمات رسانی به مردم تفاوت هایی را در چهار گوشه شهر اعمال می کنند و امروز اعلام می کنیم که تمام برنامه های ما هدفمند و برنامه محور است و این نوید را می دهیم که خدمت رسانی در چهارگوشه این شهر ادامه خواهد داشت .
وی با اشاره به بودجه 87 میلیارد تومانی شهرداری و سازمان های وابسته افزود : در سالجاری به دلیل رعایت حال مردم و مشکلات اقتصادی موجود از افزایش عوارض صرف نظر کردیم و در مدیریت شهری نگاه ما کاهش بودجه جاری است تا بیشتر این بودجه صرف پروژه های عمرانی شود .
ابراهیم زاده افزود : احداث خیابان ۱۸ متری اتصالی خیابان نور ، پیاده رو سازی خیابان شیخ فضل الله نوری و امام رضا (ع) ، احداث چهار پارک محله در چهار گوشه شهر ، تکمیل بلوار شهید قاسمی و خیابان اتصالی بلوار بسیج به بلوار شهید قاسمی و منفرد نیاکی از طریق میان گذر کوچه رحیمی ، احداث سالن طبقاتی در بلوار بنفشه ، اجرای المان های مذهبی در مسیر ورودی امام زاده ابراهیم (ع) با معماری ایرانی - اسلامی ، تشکیل کمیته زیباسازی و ترافیک با حضور متخصصین شهری و استانی و ساماندهی بستر رودخانه هراز در سالجاری در دستور کار شورا و شهرداری است .
وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ، ۱۳ عضو شورا ، از فرزندان شما هستند و با اعتماد و اعتقاد شما به این مجموعه راه یافتند گفت : خواسته های مردمی و نیازمندی های شهر فراوان است و اعتبارات مالی اندک ؛ اما اعضای جوان و شاداب شورا در کنار ریش سفیدان با تجربه ی این دوره ، بدنبال ایجاد درآمدهای پایدار برای مجموعه هستند تا بتوانند نوید روزهای خوش تر را به شهروندان آملی بدهند .
رئیس شورای اسلامی شهر آمل در پایان از شهروندان درخواست نمود تا هرگونه انتقاد و پیشنهادی که دارند به شورا ارائه نمایند تا از فکر و اندیشه آنها برای آبادانی شهر استفاده شود . 
حجت الاسلام محمد علی رحمانی امام جمعه شهرستان آمل ، در خطبه های نماز جمعه که در مصلای قدس این شهر برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های شورا و شهرداری به جهت خدمات رسانی به شهروندان آملی گفت : امیدواریم با همکاری شهروندان ؛ مسئولین شهری بیشتر برای آبادانی شهر تلاش کنند .
وی افزود : باید مواظب رفتار ، گفتار و کردار مان باشیم و اگر دل به خدا باشیم مطمئناً آخرت مان تضمین خواهد بود .
رحمانی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه تعالیم و ویژگی های اخلاقی امام علی (ع) بایستی هر چه بیشتر در جامعه اشاعه شود افزود : متاسفانه برخی دوستان امام علی (ع) بدلیل حسادت و دشمنان نیز از روی دشمنی از بیان فضائل و ویژگی های بارز اخلاقی ایشان خودداری می کنند .
وی همچنین ، آیین معنوی اعتکاف را از زیباترین سنت ها و فرهنگ های اسلامی برشمرد و اظهار کرد : این آیین به خوبی در جامعه نهادینه شده و از جوانان انتظار می رود تا در این آیین همانند سالهای گذشته حضور چشمگیری داشته باشند