دیدار مردمی نماینده مجلس، فرماندار ویژه، اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار آمل در مسجد امام رضا (ع)

1401/04/18

نشست و هم اندیشی نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار ویژه، اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار آمل و معاونین شهردار با مردم در مسجد امام رضا (ع)، واقع در بلوار امام رضا (ع) برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر آمل، دکتر رضا حاجی پور در این نشست با بیان اینکه خواسته های مردم به حق و بجا است گفت : بودجه ای که از سوی دولت در سال جاری برای 430 هزار نفر جمعیت شهرستان در 400 روستا در نظر گرفته شده است 58 میلیارد تومان می باشد که در این شرایط سخت اقتصادی جوابگوی نیازهای شهرستان نمی باشد .

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود : متاسفانه درآمدهایی که در گذشته وجود داشته امروز وجود ندارد و حتی انبوه سازان این شهر در شهرهای همجوار به ساخت و ساز مشغول هستند و با همکاری شورا و شهرداری در حال فراهم کردن زمینه های لازم برای برگشت آنها به شهر آمل هستیم .

وی اذعان داشت : ما باید واقعیت ها را به مردم بگوئیم و در این اوضاع بد اقتصادی اگر کسی توانست در بین مردم حضور پیدا کند و حداقل ها را هم انجام دهد هنر کرده است .

سید عباس حسینی نیز در این نشست با بیان اینکه مسئله حجاب و عفاف در جامعه امروزی قابل تحمل نیست گفت : مسئله عفاف و حجاب تنها یک مسئله فرهنگی نیست بلکه باید به این موضوع به عنوان یک مسئله چند وجهی اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نگاه کرد .

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل با بیان اینکه کارگروه هایی برای رفع این مشکل تشکیل شده و در هفته های آتی اقدامات جدی در این زمینه صورت خواهد گرفت افزود : انتظار داریم تک تک موثرین در این حوزه ورود کنند و هرچقدر که شکل گیری این خواسته ها و مطالبه جدی تر باشد ما هم جدی تر خواهیم بود .

وی به معضل زباله شهر آمل اشاره کرد و اظهار داشت : معضل زباله، معضل یک روزه و یک شبه نیست و قطعا حل آن زمان بر خواهد بود، زباله مشکل کل کشور است و متاسفانه در شمال کشور به یک بحران جدی تبدیل شده است .

حسینی ادامه داد : در سطح شهرستان خانواده هایی هستند که زباله صفر هستند و باید این فرهنگ ترویج پیدا کند و ما باید به سمتی برویم که حجم تولید زباله به کمترین مقدار برسد .

وی با بیان اینکه بیش از 3 میلیون تن زباله در منطقه عمارت دپو شده است و در اجرای سد منگل بحث انتقال این زباله ها به مکان جدید مطرح می باشد که زمان بر است خاطرنشان کرد : پیگیری های متعددی در زمینه پسماند شهرستان در حال انجام است و در بحث سایت پردازش و تفکیک زباله از مبدا به منظور کاهش حجم تولید زباله نیز باید به صورت جدی ورود کرد .

حسن مجیدی کیا در این نشست ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر (ع) بیان داشت : برای تعریض بلوار امام رضا (ع) به صورت دندانه ای عمل نخواهیم کرد بلکه به صورت فاز بندی انجام خواهد شد و در فاز اول تعریض این خیابان از پل معلق تا رضوان 18 در دستور کار است و در ادامه فازهای بعدی اجرا خواهد شد .

رییس شورای اسلامی شهر آمل افزود : روزهای سه شنبه هر هفته تحت عنوان ملاقات مردمی در خدمت شهروندان هستیم تا درد دل ها و مشکلات آنها را بشنویم و دیدار مردمی در مساجد نیز یک هفته در میان در نقاط مختلف شهر برگزار می شود .

وی تصریح کرد : در مباحث فرهنگی و عفاف و حجاب شورا و شهرداری در زمینه تبلیغی حمایت و کمک می کند و امیدوارم با هم افزایی و همگرایی با سایر متولیان امر بتوانیم از ظرفیت های موجود برای رفع دغدغه ها و پیشبرد اهداف مورد نظر در حوزه حجاب و عفاف استفاده کنیم .

علی داودی گفت : در حال حاضر اولویت آسفالت، معابر خاکی می باشد و کوچه شهدای کربلای 33 در منطقه سیکاپل که خاکی می باشد در دستور کار قرار دارد .

شهردار آمل با اشاره به درخواست یکی از شهروندان در خصوص احداث طاق نصرت در کوچه های منتهی به مساجد افزود : طاق نصرت المانی فراتر از مختصات ترافیکی است و باید با حفظ ضوابط و مقررات مسیری پیدا کرد که بتوان کار فرهنگی کرد .

وی با بیان اینکه ساخت سردیس شهدای شهر آمل و نصب آن در نقاط مختلف در دستور کار است تصریح کرد : استفاده از نمادهای شهدا در زیباسازی و هویت بخشی به شهر بسیار تاثیرگذار است که یکی از برنامه های مهم شورا و شهرداری می باشد .