دکتر کریمی معاون امور شهری پدافند غیر عامل کشور طرح مطالعات پدافند غیر عامل شهر آمل با مشارکت سازمان پدافند غیر عامل کشور تهیه می شود

1400/11/19

طرح مطالعات پدافند غیر عامل شهر آمل با مشارکت سازمان پدافند غیر عامل کشور تهیه می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و روابط عمومی شهرداری آمل، این جلسه با حضور دکتر کریمی معاون امور شهری پدافند غیر عامل کشور، سید عباس حسینی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل، حسن مجیدی کیا ریاست شورای اسلامی و علی داودی شهردار آمل و معاونین شهردار در شهرداری آمل برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه علی داودی شهردار آمل با بیان اینکه شهر آمل یک شهر ویژه می باشد و انتظار ما از همه سازمان ها و ادارات کشوری این است که به شهر آمل نگاه ویژه ای داشته باشند. در ادامه حسن مجیدی کیا با بیان اینکه بر اساس آمایش شهر آمل شهر ویژه ای است در حوزه آتش نشانی به عنوان شهر معین شهرهای اقماری و ساحلی می باشیم و برای این مهم نیاز شدید به تجهیزات خصوصا نردبان 62 متری می باشیم و با توجه به حجم ورودی مسافرین کل کشور از شهر آمل  باید زیر ساخت های مروبوطه مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه سید عباس حسینی فرماندار ویژه شهرستان آمل با بیان اینکه:شهرهای استان مازندران با زیر ساخت های شهری و استانی خدمات کشوری ارائه می دهند و با توجه به خیل عظیم گردشگر باید توجه ویژه ای به موضوعات ساخت وساز و آب و برق داشته باشیم.ایشان با بیان اینکه ماهیت بافت مازندران و چیدمان شهرها نامناسب و غیر اصولی می باشد و در حوزه بهداشت و درمان و پسماند زباله نیز شهرستان با مشکل جدی مواجه می باشد.

کریمی معاون امور شهری پدافند غیر عامل کشور خاطر نشان کرد: ملتی که به دفاع از خودش توجه نداشته باشد محل امنی برای زندگی نخواهد داشت و با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و اجتماعی کشور بایستی به این امر نگاه ویژه ای داشت.

معاون امور شهری پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه پدافند شهری بسیار مهم می باشد و شهرها باید زیرساخت سایبری داشته باشند افزود: آلودگی، ترافیک، کمبود فضای سبز جزء مشکلات ابتدایی هر شهری می باشد. موضوع پدافند غیر عامل به این دلایل باید توجه ویژه‌ای بشود که در حوزه شهری بسیار حیاتی و حساس، ضروری و لازم می‌باشد.

کریمی اظهار داشت: مطالعات پدافند غیرعامل در شهرها موجب شناخت شهر و چشم انداز بهتر در پیشبرد اهداف شهری می شود. با توجه به اهمیت این موضوع سازمان پدافند غیر عامل کشور بر آن شد تا در 50 شهر کشور ،جهت تهیه مطالعات پدافند غیر عامل مشارکت 50 درصدی داشته باشد که شهرستان آمل نیز یکی از شهرهای برگزیده این طرح می باشد.

گفتنی است در پایان این جلسه احکام روسای کمیته های تخصصی پدافند غیر عامل شهر آمل ابلاغ شد.