بسیج امکانات شهرداری آمل برای مقابله با شیوع کرونا

1398/12/20

شهردار آمل با اشاره به بسیج کامل امکانات شهرداری آمل برای خدمات رسانی در روزهای کرونایی گفت: پروژه های عمرانی شهرداری آمل با قدرت تمام در حال اجرایی شدن است و این ویروس مانع از فعالیت و خدمات رسانی شهرداری نخواهد شد.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ، سید حمید هاشمی افزود: شهرداری آمل از سوم اسفند ماه به ضدعفونی مکان های عمومی مشغول بوده و سعی کرده در حیطه وظایف خود برای مقابله باشیوع کرونا تسلط خود را نشان دهد.

وی یاد آور شد: ضد عفونی کردن و بسته شدن پارک ها از اولویت هایی بوده است که با حذف مکان های شلوغ ، شیوع کرونا را کاهش دهد.

هاشمی با اشاره به اینکه بسته شدن بازار های تحت نظارت شهرداری آمل کمک قابل توجه ای به کنترل کرونا کرده است اظهار کرد: انتظار داریم اصناف و شهروندان رعایت بیشتری داشته و نکات بهداشتی را رعایت نمایند.

وی گفت: تا 20 اسفند ماه بیش از یکصد هزار لیتر ماده ضدعفونی در سطح شهر از طرف سازمان های وابسته به شهرداری استفاده شده است و انجام این عملیات تا رفع کامل این بیماری ادامه دارد.

شهردار آمل ضمن تقدیر و تشکر از آتش نشانان ، پاکبانان و نیروهای فضای سبز ،افزود:تاکنون بیش از 20 تن آهک برای گند زدایی و ضد عفونی کردن جوی های آب و مکان های پرخطر استفاده شده و از 21 اسفند وارد فاز سوم  این عملیات می شویم.

وی پاکبانان را خط مقدم نظافت شهری در بحران کرونا دانست و تصریح کرد: علیرغم اطلاع رسانی زیاد شهرداری آمل ، شبکه بهداشت ، رسانه ها و فضای مجازی همچنان ماسک های استفاده شده به جای اینکه در داخل سطل زباله انداخته شود در خیابان ها رها می شوند.

وی به ضدعفونی سرویس حمل و نقل عمومی شهر اعم از تاکسی ها و اتوبوس ها اشاره کرد و گفت: رانندگان حمل و نقل عمومی در صورت داشتن کم ترین علائم ناشی از کرونا باید خود را از ارائه خدمات معاف کرده و به درمان و قرنطینه خود بپردازند.

هاشمی خانه را امن ترین مکان برای مقابله با شیوع کرونا عنوان کرد و گفت: غفلت یک شهروند ممکن است ابتلای چندین خانواده به کرونا را رقم بزند بنابراین در خانه ماندن شهروندان بهترین کمک به خدمتگزاران خود در عرصه شهری است.