برگزاری مراسم دسته روی و عزاداری هیئت باب الحوائج کارکنان شهرداری آمل همزمان با هفتمین روز محرم

1393/08/11

 همزمان با هفتمین روز محرم ، مراسم دسته روی ، سوگواری و سینه زنی به منظور عزاداری و ارج نهادن به مقام شامخ سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفایش ، به همت پایگاه مقاومت بسیج ، روابط عمومی و هیئت باب الحوائج کارکنان شهرداری آمل برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل ، در این مراسم که با حضور امام جمعه شهرستان آمل ، مدیر کل پژوهش استانداری مازندران ، احمد ناطق نوری ، فرماندار ویژه شهرستان آمل ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار آمل ، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نور ، مدیران عامل سازمان های وابسته ، مسئولین دوایر ، پرسنل شهرداری و سازمان های وابسته همراه بود حجت الاسلام محمدعلی رحمانی امام جمعه آمل با بیان این که عزای امام حسین (ع) عزایی است که ارض و سما و ملائکه همه غمگین هستند گفت : واقعه ی عاشورا واقعه ی عظیمی است و داغ بزرگی در دل مسلمانان گذاشت که تا به امروز این داغ ادامه دارد و فراموش نمی شود و برای مسلمانان درس های بزرگی به همراه دارد که باید در دهه محرم پیامهای ماندگار این حماسه را به مردم به خصوص به نسل امروز که دشمنان به دنبال کم رنگ کردن دین در بین آنان هستند ، انتقال داد .
امام جمعه شهرستان آمل اتفاقات ماه محرم را عامل بوجود آمدن امر به معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد : خدواند در قرآن بیش از 600 آیه در مورد آن آورده و مردم را به امر به معروف و نهی از منکر تشویق کرده است .
وی افزود : انسان های با تقوا ، رستگار و پیروز هستند ، هم در این دنیا و هم در عالم آخرت ؛ پس باید احتیاط کنیم و گول زرق و برق دنیا را نخوریم و آخرتمان را با دنیا معاوضه نکنیم ، باید بیشتر دقت کنیم و با دیانت ، صداقت و همکاری مردم شهرمان را ترقی دهیم و یک زیباشهر بسازیم .
احمد ناطق نوری مشاور وزیر نفت در این مراسم با بیان اینکه بهترین عزاداری توجه به اندیشه ها ، مسیر و راه امام حسین (ع) می باشد گفت : در سراسر کشور اسلامی همه اقشار جامعه به خصوص جوانان و نوجوانان به دنبال بر پایی آیین های عزاداری امام حسین (ع ) هستند و در این راه خودجوش وارد میدان می شوند تا از فرهنگ عاشورا پاسداری کنند و درس آزادگی بیاموزند .
وی ادامه داد : اگر امام حسین (ع) به مسلخ شهادت نمی رفت رگهای دین در جامعه ی ما مخفی می شد و امام حسین (ع) کاری کرد که نهضت حسینی تا ابد ادامه دارد .
ناطق نوری با اشاره به اینکه امام حسین (ع) راهنمای بشریت و کشتی نجات است افزود : ائمه اطهار به عنوان چراغ هدایت و راهنمای بشریت هستند و نجات دهنده ولایت است و باید به جایی متصل شویم که ما را به سرمنزل مقصود برساند .
لازم بذکر است در پایان این مراسم توسط هیئت باب الحوائج کارکنان شهرداری آمل از عزاداران حاضر با ضیافت شام پذیرایی بعمل آمد .