برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری تی تی در آمل

1393/02/25

 

نخستین جشنواره فرهنگی هنری تی تی‌(شکوفه) شهرستان آمل که به همت شورای اسلامی شهر ، شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل برگزار شد پس از هشت شب رقابت بین هزار و 25 هنرمند در چهار بخش شعر ، نمایش ، موسقی و عکاسی با معرفی و تجلیل از برترین های این جشنواره به کار خود پایان داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل ، حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در آئین اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری تی تی ( شکوفه ) شهرستان آمل که با حضور نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان آمل ، مدیر کل آموزش و پژوهش استانداری مازندران ، امام جمعه آمل ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر آمل و اصحاب هنر و رسانه با حضور ۱۰۰۰ نفری مردم فرهنگ دوست آمل در تالار اریکه آریایی این شهر برگزار شد ، گفت : حضور هزار و 25 هنرمند آملی در چهار رشته موسیقی ، شعر ، تئاتر و عکاسی در سطح شهرستانهای مازندران تاکنون بی سابقه بوده و با توجه به استقبال خوب شهروندان آملی از این برنامه ها ، در نظر است این جشنواره در سال آینده به صورت استانی برگزار شود .
وی افزود : شهرستان آمل در بخش فرهنگی و هنری در سطح مازندران از جایگاه مهمی برخوردار است و شهروندان این شهر در برگزاری هر یک از رشته های فرهنگی و هنری بسیار با شکوه و پرشور استقبال می کنند .
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ، تصریح کرد : شوق و اشتیاق جاری در این جشنواره و استقبال مخاطبان از اجراهای مختلف بیانگر آن است که رشته های مختلف فرهنگی و هنری در شهرستان آمل ظرفیت بزرگی دارد که باید شکوفا شود و به جایگاه اصلی خویش بازگردد .
حجت الاسلام ابراهیمی افزود : امروزه همه اقشار جامعه به خصوص اهالی فرهنگ و هنر در برابر پدیده های شوم اجتماعی شامل اعتیاد و ناهنجاریهای اجتماعی مسئول هستند و می توان با بهره گیری از ابزارهای هنرمندانه ، نسل جوان را از پیامدهای شوم آن آگاه کرد .
لطف ا... آجودانی مدیر کل آموزش و پژوهش استانداری مازندران گفت : شهر آمل با شایستگی ها و لیاقت هایی که دارد باید سهمش در عرصه فرهنگ و هنر بیش از این باشد ، آملی که در فرهنگ و هنر هزاران سال از قدمت برخوردار است و باید به جایگاه واقعی اش برسد و این مهم همت بیشتر مسئولین را می طلبد .
وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در سالجاری افزود : بنا بر تاکید مقام معظم رهبری در سال 93 فرهنگ اولی است بر اقتصاد و باید فرهنگ و هنر بیشتر مورد حمایت قرار گیرند و مسئولین نیز باید با تمام امکانات حمایت کنند .
عزت ا... یوسفیان نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حوزه ی پیشرفت فرهنگ و هنر ما در کنار مردم خواهیم بود و برای سربلندی و نشاط مردم در کنار مسئولین خواهیم بود گفت : خدا را شاکریم که در کنار پروژه هایی که در شهر انجام می شود در بخش هنر نیز کار می شود و امیدواریم شهر آمل با حمایت مسئولین و فراهم نمودن امکانات به آنچه که مستحقش است برسد .
وی با بیان اینکه اگر هر مجموعه ای از هنر بهره ببرد یقیناً و قطعاً موفق است اظهار داشت : اینها نعمت های خداوندی است که به ما عطا فرموده و باید به نحو احسن استفاده کنیم .
خسرو ابراهیم زاده رئیس شورای اسلامی شهر آمل در این آئین با بیان اینکه در سالی که مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کرده اند باید در سنگرهای مختلف چهره ی فرهنگ را به معنای واقعی برسانیم گفت : خوشحالم در شهری زندگی می کنیم که در عرصه فرهنگ و هنر پیشرو است و این کار جدیدی که شروع شده مقدمه‌ای برای پیشرفت فرهنگ و هنر شهر کهن آمل در سطح استان و حتی کشور می باشد .
وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری همواره از فرهنگ و هنر حمایت خواهد کرد افزود : از مجموعه فرهنگ و هنر شهر آمل انتظار می رود با حمایت شورا و شهرداری این جشنواره در سال آینده به سطح استانی تبدیل شود چون اعتقاد داریم که شهر آمل در تمام زمینه ها پیشرو است .
رئیس شورای اسلامی شهر آمل تصریح کرد : حضور مسئولین شهری و استانی و استقبال کم نظیر شهروندان در طول برگزاری مراسمات مهر تائیدی بر عملکرد فرزندان شما در یک هفته فعالیت در حوزه فرهنگ و هنر است .
محمد محمدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل افزود : نخستین جشنواره فرهنگی هنری تی تی در شهرستان آمل با اهداف ایجاد شور و شادابی در بین مردم ، کشف استعداد و ایجاد انگیزه هنرمندان جوان و اشاعه و ترویج فرهنگ ادبی ، گرامیداشت تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار برتر فرهنگی با حضور تمامی علاقه مندان رشته های هنری برگزار شد .
وی با بیان اینکه شهروندان آملی در شب های برگزاری این جشنوار به خصوص در بخش موسیقی استقبال خوبی داشتند ، ابراز امیدواری کرد : سعی داریم تا دومین دوره این جشنواره در سال آینده در سطح استانی برگزار شود .