برای نوسازی حمل ونقل درون شهری: شهرداری آمل از تاکسی برلیانس رونمایی کرد

1397/04/26
طرح خروج تاکسی های فرسوده از ناوگان حمل ونقل شهری آمل با رونمایی از خودروی جدید برلیانس و تحویل نخستین خودرو به " سیدصادق حسینی " تاکسیران آملی به طور رسمی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل، آیین رونمایی از تحویل نخستین تاکسی برلیانس در شرکت امیربازرگانی امیرخودرو آمل با حضورلیتکوهی عضوشورای اسلامی شهرآمل، سبزعلی پورسرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل وعشریه ریس هیات مدیره شرکت امیربازرگانی امیرخودرو آمل وجمعی از راننده های تاکسی شهری آمل درمحل این شرکت برگزار شد.
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل، گفت: جایگزینی تاکسی های برلیانس برای استفاده تاکسی های درون شهری درپی امضای تفاهم نامه میان سازمان همیاری شهرداریها و دهیاری های کشور وشرکت سایپا درحال انجام است ودر اجرای این طرح درمرحله نخست 450 دستگاه تاکسی فرسوده شهری از حمل ونقل درون شهری آمل خارج وخودروی برلیانس جایگزین خواهد شد.
محمد علی سبزعلی پور، قیمت خودروی برلیانس برای استفاده تاکسی ها را بیش از 435 میلیون ریال اعلام کرد وافزود: به راننده های تاکسی مشمول این طرح تا سقف 280 میلیون ریال با نرخ کامزد مناسب تهسیلات با بازپرداخت 48ماهه پرداخت می شود.
وی با اشاره به اینکه 809 دستگاه تاکسی فرسوده در آمل حدفاصل مدل های 1386 و قبل از آن وجود دارد، اضافه کرد: 65 دستگاه پیکان ، 256 دستگاه پراید ، 353 دستگاه پژو و 135 دستگاه سمند به عنوان تاکسی فرسوده در آمل وجود دارد که رانندگان آن ها می توانند با مراجعه به سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آمل از شیوه جایگزینی با خودروی جدید اطلاعات لازم را کسب نمایند. 
** حمایت شورای شهرآمل از نوسازی حمل ونقل درون شهری آمل
دراین آیین فرشیدلیتکوهی عضو شورای اسلامی شهرآمل وعضو ناظر شورا درسازمان حمل ونقل بار ومسافرشهرداری آمل گفت: توجه ویژه به حوزه حمل ونقل درون شهری آمل، مورد تاکید جدی اعضای شورای شهر است و از این طرح حمایت وپشتیانی می کند.
وی، با بیان اینکه بزودی نرخ نامه جدید مسیرهای شهری نیز برای سیستم حمل ونقل درون شهری آمل تصویب تا رانندگان از بلاتکلیفی خارج شوند، افزود: خوشبختانه همکاری خوبی میان شهرداری با مجری نوسازی تاکسی های فرسوده است وامیدواریم با استقبال تاکسی داران مواجه شود.