بازدید دانش آموزان مدارس آمل از ایستگاه های ثابت و سیار جمع آوری زباله خشک

1393/02/28
دانش آموزان مدارس آمل از ایستگاههای ثابت و سیار جمع آوری زباله خشک سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل بازدید کردند و از نزدیک با انواع زباله و مراحل تفکیک آنها آشنا شدند .
به گزارش روابط عمومی شهرداری آمل ، محمد للهی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل گفت : در راستای افزایش جلب مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری از محیط زیست و آشنایی با نحوه بازیافت ، دانش‌آموزان مدارس شهر آمل از نزدیک با مراحل تفکیک زباله‌های خشک و تر ، روش کاهش تولید زباله و استفاده مجدد از زباله‌ها آشنا شده و از ایستگاه ثابت و سیار جمع آوری زباله خشک بازدید کردند .
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل افزود : در این بازدید دانش‌آموزان به صورت عملی با فرآیند تفکیک پسماندهای خشک و تر و بازگشت مجدد مواد به چرخه تولید ، کاهش پسماند برای حفظ محیط زیست و اهمیت تفکیک زباله‌ها در حفظ محیط زیست ، اهمیت استفاده از پلاستیکهای مخصوص زباله خشک و جداسازی پسماندها آشنا شدند .
للهی با بیان این که کاغذ زباله نیست اظهار داشت : کارشناسان آموزش این سازمان در راستای ترویج فرهنگ نظافت شهر ، تفکیک زباله خشک از تر و نهادینه نمودن این فرهنگ در بین دانش آموزان مدارس سطح شهر آمل در بازدید از ایستگاه های ثابت و سیار به آموزش آنها می پردازند . 
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل تصریح کرد : بی‌شک هر گونه تلاشی که توسط معلمان و مسئولان شهری در عرصه‌های مختلف انجام می‌پذیرد ، به منظور ایجاد محیطی راحت ، شهری‌آباد و مطلوب می باشد .
وی مشارکت دانش‌آموزان را ستودنی عنوان کرد و اذعان داشت : در هر ساعتی که این شهروندان کوچک تمایل داشته باشند می‌توانند با مدیریت پسماند (خدمات شهری) ارتباط برقرار کنند و پیشنهادات ، انتقادات و موارد مورد نظر خویش را مطرح کنند .
للهی با اشاره به اینکه اقلام و وسایل کمک آموزشی از جمله پوستر ، کتابهای آموزشی ، سطل های کارتن پلاست مخصوص کاغذ ، جوایز نفیس و ... با اهمیت نظافت و جداسازی زباله خشک از تر به دانش آموزان اهداء شد .