انجام ۴۰۹ عملیات آتش نشانی در سه ماهه اول سال 98

1398/04/05

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل از انجام 409 عملیات آتش نشانی در سه ماهه اول سال 98 خبر داد.
به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، پیروز کاویانپور با اعلام این خبر اظهار کرد: از مجموع ۴۰۹ مورد عملیات انجام شده ؛ ۱۵۱ مورد اطفای حریق و ۲۵۸ مورد عملیات امداد و نجات بوده است.
کاویانپور با اشاره به اینکه در بخش اطفای حریق، فضای سبز از نظر فراوانی بیشترین تعداد را داشته است، تصریح کرد: در بخش عملیات امداد و نجات گرفتن حیوانات موذی در منازل بیشترین مورد را به خود اختصاص داده است.
وی از کیفیت خدمات آسانسور در آپارتمان ها انتقاد کرد و گفت: 43 مورد عملیات امداد و نجات برای آسانسور طی سه ماهه اخیر توسط آتش نشانی آمل صورت گرفته است که اگر متقاضیان مسکن هنگام خرید یا اجاره مسکن به وجود آسانسور با کیفیت در داخل ساختمان توجه نمایند کمتر شاهد حوادث آسانسور در شهر خواهیم بود.
کاویانپور درباره پراکنش حوادث بیان کرد:از مجموع این حوادث ۳۲۹ مورد داخل محدوده ی شهری و ۵۱ مورد خارج از محدوده شهر و ۲۹ مورد در روستاهای شهرستان صورت گرفت.
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل با اشاره به اینکه بیش از 500 دانش آموز آملی در سه ماهه اخیر از آموزش عمومی ایمنی بهره مند شدند ، افزود: طی این مدت 230 تن از کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبکه بهداشت ، نیروی انتظامی و نظام مهندسی شهرستان آمل نیز توسط واحد آموزش دوره تئوری و عملی گذراندند.
وی همچنین از تلاش های حسین نذیری مدیر عامل سابق سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آمل تقدیر و تشکر کرد و افزود: آتش نشانان با توجه به تعهد و محبوبیتی که در جامعه دارند هر تلاششان در بهبود توسعه شهری تاثیر گذار است.