اعطای تخفیف 50 در صدی ؛ گام بلند شهرداری آمل برای احیای بافت فرسوده

1397/09/28


شهرداری آمل برای ساخت و ساز در محدوده های بافت فرسوده تخفیف 50 درصدی در هزینه های عوارض صدور پروانه ساختمانی در نظر گرفت.

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل ؛ احمد امیرسلیمانی با اشاره به اینکه  این اقدام با همراهی فرمانداری و شورای اسلامی شهر با هدف  رونق و ایجاد انگیزه در محلاتی که دارای بافت فرسوده هستنددر نظر گرفته شد ، گفت: این تخفیف  در راستای تسریع مراحل احیای بافت‌های فرسوده شهری و نوسازی واحدهای مسکونی قدیمی و غیرمقاوم در نظر گرفته شد .

امیرسلیمانی  افزود: به استناد مصوبه شماره 1856/88 مورخ 13/09/97 شورای اسلامی شهر و اعمال ماده 16 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و احیای بافت فرسوده این تخفیف برای سازندگان مسکن در 17 محدوده بافت فرسوده شهری در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد : 404 هکتار محدوده  بافت فرسوده در 17 محدوده شهر آمل مصوب شده است که احیاء و بازآفرینی آن با اعطای مشوق های اینچنینی در دستور کار شهرداری آمل قرار دارد .

شهردارآمل با اشاره به جایگاه تاریخی شهر آمل و پهنه وسیع بافت تاریخی اظهار داشت : مرمت و احیای خانه های تاریخی ،معنوی و ملک با هدف احداث خانه گفتمان شهری و خانه هنرمندان از الویت های این شهرداری است و بزودی اجرایی خواهد شد .

امیر سلیمانی افزود: شهرداری آمل آمادگی کامل جهت انعقاد تفاهم نامه در خصوص واگذاری بناهای تاریخی و مرمت و بازآفرینی بافت تاریخی کهن شهر آمل را دارد.