اصلاح هندسی میدان شهیدان محمدزاده آغاز شد

1400/01/29

شهردار آمل  از آغاز اصلاح هندسی میدان شهیدان محمد زاده خبرداد. 

با توجه به مشکلات عدیده ای که در بحث گره های ترافیکی در محدوده میدان شهیدان محمدزاده وجود داشت اصلاح هندسی میدان شهیدان محمدزاده در دستور کار قرار گرفت. 

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، هاشمی گفت: شعاع میدان شهیدان محمدزاده درشرایط وضع موجود به طور تقریبی 8 متر است که اندازه میدان نسبت به تقاطع بسیار کوچک است و پاسخگوی حرکت های گردشی با شرایط احجام وسایط نقلیه فعلی نیست. 

شهردارآمل افزود: کوچکی میدان نسبت به تقاطع از مشکلاتی است که خود باعث ایجاد فضای سواره رو کاذب، ایجاد تداخل های ترافیکی فراوان، سردرگمی رانندگان در انتخاب باند حرکتی، انجام حرکت های خلاف مقررات راهنمایی و رانندگی و پارک های مورب و دوبل در محدوده میدان شده است. 

سید حمید هاشمی یادآورشد؛ وجود حجم های تداخلی تقاطع میدانی که باعث ایجاد حادثه و یا توقف های طولانی مدت می شود از مشکلات دیگری است که پیش روی این میدان است . هاشمی ادامه داد؛ درطرح شبیه سازی شده زمان تاخیر در وضع موجود حدود 63 ثانیه بوده که در طرح نهایی به 24 ثانیه کاهش و در زمان سفر نیز وضع موجود 234 ثانیه بود که در طرح نهایی به 88 ثانیه کاهش یافته است که در واقع در طرح نهایی  که اجرای آن آغاز شده ، روان سازی ترافیک به راحتی مشهود است.