آغاز عملیات تکمیلی بزرگترین فرهنگسرای مازندران در سال 98

1397/12/11


شهردار آمل از آغازعملیات تکمیلی بزرگترین فرهنگسرای مازندران و اولین فر هنگسرای آمل  در سال 98 خبر داد .

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، احمد امیر سلیمانی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های اساسی شهر در حوزه فرهنگ و هنر عدم وجود یک فرهنگسرا در شان شهر تاریخی و فرهنگی آمل بود، افزود: خوشبختانه ساختمان نیمه کاره، بزرگترین فرهنگسرای مازندران و اولین فرهنگسرای آمل، با اراده ی اعضای محترم شورا و شهرداری، اعتبار 5 میلیارد ریالی دکتر یوسفیان ملا، نماینده محترم مردم شریف آمل در مجلس شورای اسلامی و پیگیری معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، در سال 98 تکمیل و بهره برداری می شود .


امیرسلیمانی با بیان اینکه طراحی این مجموعه به گونه ای خواهد بود تا استاندارهای لازم را رعایت کرده باشد و نظر هنرمندان شهرستان را تامین کند، افزود: این فرهنگسرا در زمینی به مساحت 3 هزار متر مربع ساخته می شود . در حال حاضر عملیات ساختمانی زیر زمین، همکف وطبقه اول آن در ابعاد هرطبقه 900 متر مربع در بلوار منفرد انجام شده است . عملیات تکمیلی ساختمان با کاربری فرهنگسرا بر اساس نقشه شامل بخش هایی نظیر؛ گالری هنر، رستوران، آمفی تئاتر، سالن انتظار، نمازخانه ، امور فرهنگی و دینی، اداری، آموزشی، نمایشگاه کتاب، کتابخانه و تالار گفتمان اجرا می شود .

 وی ادامه داد : درکنار این فرهنگسرا نیز پارکی به نام پارک هنرمندان ساخته خواهد شد تا یک مجموعه در خور شان هنرمندان کهن شهرآمل باشد.

شهردار آمل گفت:  شهرداری از چهره های فرهنگی آمل انتظار دارد در انجام این کار بزرگ در کنار ما باشند و به ما کمک کنند .