آغاز طرح ساماندهی دستفروشان خیابان های اصلی شهر آمل

1398/04/22

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری آمل از آغاز طرح ساماندهی دستفروشان خیابان های اصلی شهر خبر داد.


به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل،حسن مهدوی فر با اعلام این خبر افزود: این طرح با هدف برقراری نظم و انضباط شهری آغاز شد .


وی با بیان اینکه تاکنون بدلیل کمبود امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز اقدام گسترده ای برای ساماندهی دستفروشان و جلوگیری از سد معابر صورت نگرفته است، گفت: اکنون با حمایت شورای اسلامی شهر و سرپرست شهرداری امکانات لازم در اختیار ما قرار گرفته تا در یک اقدام منسجم و برنامه ریزی شده موفق به اجرای این طرح شویم .

 

مهدوی فر با بیان اینکه ما برنامه ای برای حذف دستفروشان و وانت بارها نداشته و در صدد حمایت و امنیت شغلی آنها خواهیم بود، خاطر نشان کرد:از آنجائی که سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده های کشاورزی شهرداری آمل در حال احداث بازارچه های محلی در خیابان های مختلف شهر است، دستفروشان و وانت بارها می توانند جهت کسب درآمد به نقاط مشخص شده مراجعه نمایند تا تحت حمایت شهرداری قرار گیرند.


وی با اشاره به تبصره یک بند 2 ماده 55 قانون شهرداری ها دفاع از حقوق شهروندان که با سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها ضایع شده را یک الزام می داند، تصریح کرد: دستفروشان و بساط گران با اشغال فضای زیادی از پیاده رو ها عبور و مرور دیگر شهروندان را سخت کرده و همچنین موجب اعتراض و نارضایتی مغازه داران دارای مجوز و پروانه کسب شده اند.

سرپرست سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری آمل اظهار کرد: وانت بارها نیز با گسترده کردن بساط خود نه تنها موجب ایجاد ترافیک می شوند بلکه از پارک خودروهای دیگر شهروندان در اطراف بساط شان جلوگیری می کنند.